2021 Seat Ibiza Manuel Vites Fiyatı Otomatiğe Yetişti! Seat Ibiza'nın Fiyatları Neden Arttı?

2021 Seat Ibiza Manuel Vites Fiyatı Otomatiğe Yetişti! Seat Ibiza'nın Fiyatları Neden Arttı?
Seat Ibiza, 2021 Şubat ayından bu yana rekor artışla değerin katladı. Beklenenden çok daha fazla artan fiyatı ile tercih listesinden çıkmaya başladı...

Seat Ibiza, 2021 Şubat ayından bu yana rekor artışla değerin katladı. Beklenenden çok daha fazla artan fiyatı ile tercih listesinden çıkmaya başladı diyebiliriz. Çünkü bu aracı satın almak isteyenler Şubat'taki fiyatı göremeyecekler. Otomatik ve manuel fiyatlarında oynama yaşandı. Eski otomatik fiyatı şimdiki manuel fiyatına yaklaştı. 2021 Seat İbiza modellerini yakından inceleyerek aradaki fiyat farkına hep birlikte göz atalım.

2021 Seat Ibiza Fiyatları Arttı!

2021 yılı Seat Ibiza modellerinde otomatik araçlar 184.000 TL civarlarında idi. Ortalama fiyat etiketi 184 bin TL'ye yakındı. Ancak şimdi gelinen noktada değerinin iyice arttığını söylemek mümkün. Aracın 200 bin TL'yi çoktan geçtiği ve hatta 210 bin TL sınırını da aştığı görüldü. Ülkemizde pandemiden beri artmakta olan araç fiyatları bu senede de kademeli olarak artmaya devam ediyor. 1.0 litre motorlu ve B segmentinde olan otomobilin ideal bir sürüş konforu ve araç özelliğine sahip olması nedeniyle tercih edildiği fakat artık bu durumun zorlaştığını vurgulayalım. Seat Ibiza fiyatlarındaki artış vatandaşı zorluyor. Özellikle de DSG şanzımanlı araçların satın alma konusunda cep yaktığını belirtmek gerekiyor.

2021 Seat Ibiza Güncel Fiyatlar

Otomobilin 1.0 Evo 80 HP Style versiyonu 177.000 TL'yi buldu. Üstelik 1.0 Eco TSI 110 HP DSG Style modeli ise 215.000 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Hal böyle iken çeşitli kampanyalarla fiyatının azalıp azalmayacağı da merak edilmekte. Araç fiyatlarına uygulanacak indirimler takip ediliyor. Cumhurbaşkanlığı kararı ile bazı araçlarda ÖTV indirimi olabileceğine dair detaylar ortaya çıkmıştı. ÖTV artırımı için uygulanan üst sınır artmıştı. Peki bu araçlarda indirim etkili olacak mı? Açıkçası belirtilen sınırın daha da üstünde yer aldıkları için devlet kaynaklı bir vergi indirimiyle karşılaşacağı düşünülmüyor.

Araç Fiyatları Düşecek mi?

Otomobil fiyatlarının düşmesi için ilk etapta Seat Ibiza modellerinin kampanyaya tabi tutularak sınırlı süreli düşürülmesi gündeme gelebilir. Ancak söz konusu aracın fiyatı vergilerle beraber bu noktaya ulaştığından ötürü bir indirim yapılır mı bilinmiyor. Şirketin de konuyla ilgili resmi bir açıklaması bulunmuyor. Son aylarda hızlı bir şekilde yükselen fiyatıyla satışlarının azalacağının sinyalini verdi. Pek çok vatandaş, bütçesine göre araç almayı düşünüyor. Bütçesini aşanlar ise daha düşük modellere ve farklı marka araçlara göz atıyor. İkinci el araçların sıfır fiyatlara yaklaştığını gördük ancak 2021 yılında manuel araçların otomatik viteslere yaklaşması da alıcıyı biraz şaşırttı.

Son Haberler