Huawei markası kullananlar dikkat: Google gerçeği ortaya çıktı

Huawei markası kullananlar dikkat: Google gerçeği ortaya çıktı
Huawei cihaz kullananlara önemli uyarılar yapıldı! Tüm detaylar haberimizde.

Huawei marka telefon kullananlara Google uyarısı! Bu uygulamaya dikkat edin! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

HUAWEİ CİHAZ KULLANANLARA UYARI

Huawei marka cihazlar Google Play Hizmetler ve diğer Google servisleri yer almadan satılıyor. Bazı kullanıcılar Google uygulamaları eliyle kurmak istiyor ama sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara göre Google Play Hizmetler'in cihaz tarafından trojan olarak algılanarak kurulmadığı ortaya çıktı. Kötü amaçlı yazılım tarama hizmeti olan Optimizer Google uygulamaları için kullanıcıları şaşırtan yanıt veriyor. Google Play Hizmetleri'ni telefonlarına kurmak isteyen kullanıcılar Trojan SMS-PA virüs uyarısıyla karşılaşıyor.

huawei telefonlarda virüs uygulaması

Trojan isimli virüs kullanıcıların bilgisi olmadan ücretli kısa mesaj göndermek üstüne tasarlanıyor ve yüksek faturalara sebep olabiliyor. Google Play Hizmetleri gibi bir uygulamanın böyle bir uyarı vermesi kullanıcıları şaşırtırken ne marka ne Google konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak Optimizer isimli uygulamanın Google Play Hizmetleri'nin çalışma mantığını yanlış anlamış olabileceği iddia ediliyor. Huawei markası 2019 senesinde ABD'de kara listeye alınmıştı ve Google hizmetlerine ve teknolojisine erişimi engellenmişti. Google ve Huawei üç seneden fazla süredir beraber çalışmıyor. Google uygulamalarının trojan barındırmadığı da açıklandı.

Son Haberler