2022'de Kodlama Öğrenmek İstermisiniz? İşte Öğrenmeniz Gereken Programlama Dilleri

2022'de Kodlama Öğrenmek İstermisiniz? İşte Öğrenmeniz Gereken Programlama Dilleri
Teknolojide bir iş bulmak, birçok insan için bir rüya haline geldi, çünkü bunun, potansiyel olarak sağlam bir gelir elde etmenize yardımcı olabilecek türden...

Teknolojide bir iş bulmak, birçok insan için bir rüya haline geldi, çünkü bunun, potansiyel olarak sağlam bir gelir elde etmenize yardımcı olabilecek türden bir şey olması ve aynı zamanda insan biliminin en ilerisindeki yeniliklerde yer almanız mümkün. Kodlama, birinci sınıf bir teknoloji işi bulmanızı sağlayabileceği için harika bir beceridir ve kodlayıcı olmak istiyorsanız bir programlama dili öğrenmeniz gerekir.

Bunların hepsi söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, sayısız programlama dilinin bulunduğunu belirtmek önemlidir. Peşinde olduğunuz işi almanıza gerçekten yardımcı olacakları belirlemeniz gerekiyor ve ABD'deki iş ilanlarına gelince, Python'un insanların öğrenmesi için en popüler programlama dillerinden biri olduğu ortaya çıkıyor. Oldukça çok yönlü bir dildir ve birkaç alanda faydalı olabilir.

Python'u bilgi gerektirebilecek bir dil olarak listeleyen 200.000'den fazla iş ilanı vardı, bu nedenle bu programlama dilini öğrenmenin sizi birçok açıdan işe alınabilir hale getirebileceğini söylemek yeterli.

Ancak GlassDoor ve Coding Nomads'a göre Python, yalnızca para kazanma açısından bakarsanız en değerli dil değildir. Ruby'nin, 111.000 doları aşan Ruby kodlayıcıları için yıllık ortalama ücretle size en yüksek maaşı kazandıracak dil olduğu ortaya çıktı. Bu, çeşitli avantajlar ve diğer avantajlarla tamamlanacak, bu nedenle öğrenme potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak ve kendinizi işe alımcılar için cazip hale getirmek istiyorsanız Ruby'yi tercih etmek en iyisi olacaktır.

Unutulmaması gereken bir nokta, Ruby'nin çok fazla iş fırsatına sahip olmamasıdır, bu da bildiğiniz dillerin sayısını çeşitlendirmenin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Ne kadar çok programlama diline aşina olursanız, keşfedebileceğiniz iş fırsatlarının sayısı o kadar yüksek olur ve her şey göz önünde bulundurulur ve dikkate alınır. Hem Python'u hem de Ruby'yi öğrenmek size iyi bir temel sağlayabilir, ancak zaman ayırmaya değecek başka diller de vardır.

Java ve JavaScript'in her ikisi de nispeten yüksek talep görüyor, ardından C++, C# ve C geliyor. Piyasadaki sayısız programlama dilinin tümüne aşina olmak sizin için zor olsa da, yine de en az iki veya üç tane öğrenmeyi düşünmelisiniz. özellikle de hepsi aynı dil ailesindeyse. Çoğu iş bu düzeyde çok yönlülük gerektirir ve bu aynı zamanda çok daha yüksek bir maaş talep etmeye başlayabileceğiniz bir duruma neden olabilir ve başvuracağınız işverenlerin büyük çoğunluğu bu konudaki taleplerinizi karşılamaktan çok mutlu olacaktır.

Son Haberler