Apple'ın Yeni Patenti iPhone'ları VR Oyun Deneyimlerine Entegre Edebilir

Apple'ın Yeni Patenti iPhone'ları VR Oyun Deneyimlerine Entegre Edebilir
Pek çok teknoloji şirketi VR'ye geçmeye başlıyor ve birçoğu VR dünyasına daha kolay bir geçişi denemek ve kolaylaştırmak için önceden var olan IP'leri...

Pek çok teknoloji şirketi VR'ye geçmeye başlıyor ve birçoğu VR dünyasına daha kolay bir geçişi denemek ve kolaylaştırmak için önceden var olan IP'leri kullanıyor. Bununla birlikte, Apple'ın bu alanda uygun bir adım atacak bir sonraki şirket olabileceğini, çünkü bunun potansiyel olarak etkilerini genişletebilecek türden bir şey olduğunu belirtmek önemlidir.

Bu haber, Apple'ın yeni açtığı ve iPhone'u oyun kumandası olarak kullanmayı içeren yeni bir patent nedeniyle ortaya çıktı. Apple, insanların bir VR ortamıyla arayüz oluşturmak için telefonlarını kullanabilecekleri bir yönde ilerlemeye çalışıyor; bu, her şeyin göz önünde bulundurulması ve dikkate alınmasıyla onu daha geleneksel bir oyun deneyimine dönüştürecek bir şey. Bunun yapacağı başka bir şey de, cihazın çok yönlülüğünü geliştirmesi ve onu daha fazla insanın faydalanmak isteyeceği bir şey haline getirmesidir.

Bir iPhone'u denetleyici olarak kullanmak, şu anda VR'de büyük bir sorun olan konumların izlenmesine yardımcı olabilir. Apple'ın TikTok ile aynı anda bu sektöre girmesi, Facebook'un Oculus satın alımında nakit ödemede gecikmesinin onlar için oldukça maliyetli olabileceği anlamına geliyor. Apple'ın VR çabaları, aşağı yukarı oyun odaklı olmaları bakımından biraz farklıdır, ancak iPhone'un değerini büyük ölçüde artıracak ve potansiyel olarak Apple'ın satabileceği yeni bir donanım biçimi yaratacaktır, bu temelde VR kulaklığı olacaktır. Yol boyunca ortaya çıkabilecek birçok sorun var ve şirketin bunları nasıl ele aldığını görmek ilginç olacak.

Son Haberler