AOC, AGON PRO AG274QZM monitörü piyasaya çıkıyor

AOC, AGON PRO AG274QZM monitörü piyasaya çıkıyor
AGON by AOC, QHD çözünürlüğe ve MiniLED IPS paneline sahip, çok yüksek 240 Hz yenileme hızında, 68.58 cm'lik (27") AGON PRO AG274QZM gaming monitörünü piyasaya çıkartıyor.

AG274QZM, sahip olduğu 576 dimming özellikli (ışık kısma) MiniLED arka aydınlatması, IPS panelinin çarpıcı ve doğru renklerine çok hoş bir şekilde uyuyor. Böylece, monitör, 1200 nit pik parlaklıkta üst düzey DisplayHDR 1000 sertifikasyon elde ederek, aynı karede hem koyu siyahları hem de parlak gün ışığını görüntüleyebiliyor. Bir yandan da rekabetçi oyuncuların aradığı, tavizsiz, gerçek, yüksek hızlı gaming (1 ms GtG) sunuyor.

BAŞARI İÇİN TASARLANMIŞ

AGON PRO AG274QZM, AGON PRO ailesinin, oyun topluluğunun efsanelerine, profesyonel, rekabetçi oyunculara ve espor tutkunlarına yönelik hazırlanmış yeni üyesi. Ailesinden gelen muhteşem ustalığı paylaşan AGON PRO AG274QZM modelinde, ödüllü bir görsellik (red dot tasarım ödülü) ve dayanıklı, ergonomik bir ayak bulunuyor. Dahili kablo yönetimine sahip ayak, sağlıklı, rahat gaming seansları için yükseklik, eğme, sağa sola dönme ve pivot ayarları sunuyor

1.07 milyar renge sahip, 3 taraftan da çerçevesiz 27" IPS paneli, QHD çözünürlüğe (2560x1440) ve 240 Hz yenileme hızına sahip. Bu da günümüzün üst düzey rekabetçi oyunculuğu için olabilecek en iyi özellik kombinasyonu. QHD çözünürlük, şimdiki GPU'ların hem yüksek keskinlik hem de yüksek kare hızları elde etmeleri için etkili bir nokta demek. Öte yandan, 240 Hz yenileme hızı, günümüzde uzun süre 144 Hz ve üstü yenileme hızlarına alışkın olan, rekabetçi FPS oyuncuları için de yeni temel düzeyi temsil ediyor. Gerçek, 1 ms GtG tepki süresi ile, hız yüklü aksiyonlar, monitörde neredeyse hiç hayalet görüntü olmadan, akıcı şekilde görünüyor. Modeldeki Nvidia G-Sync uyumluluğu sayesinde, değişken yenileme hızı kullanılarak yırtılma ve tutukluk ortadan kaldırılıyor.

NE KADAR ÇOK, O KADAR İYİ

Rekabetçi AG274QZM modelinin ana özelliği 576 ayrı dimming özelliğine sahip MiniLED arka aydınlatması. Arka aydınlatmayı yalnızca panelin küçük bir bölümünde açarak monitör, gün ışığı, ateş vs. gibi parlak görsel özellikleri görüntülemek için 1200 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor, bir yandan da derin, karanlık gölgeleri görüntüleyebiliyor. Bu yüksek dinamik aralık, algılanan kontrast oranını büyük ölçüde artırıyor ve zengin, canlı ve sürükleyici bir oyun deneyimi sağlıyor. Ürüne dahil olan monitör kalkanı sayesinde, bu ekran parlak ortam ışığı ya da sahne ışıklarından gelen yansımalar gibi sorunlarını üstesinden gelebilir ve böylece algılanan kontrastı daha da artırabilir. VESA DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip, AG274QZM hızlı yenileme oranı ve keskin QHD çözünürlük ile birleşmiş, gerçek bir HDR deneyimi sunuyor.

Üstelik AG274QZM, evlerinden çalışan ya da kişisel bilgisayarlarını içerik üretmek için de kullanan oyuncular için de harika. Çok yönlü monitör, USB-C bağlantısı ve bağlı diz üstü bilgisayarların şarjı ve güç temini için 65 W sunuyor. 4 adet USB 3.2 portu sayesinde bu monitör, klavye, fareler, vb. gibi ek çevre birimlerini bağlarken bir dock istasyonu olarak da görev yapabilir. Dahili bir KVM anahtarı ile, kullanıcılar aynı klavyeyi ve fare setini kullanırken iki kaynak arasında (örneğin kişisel bir oyun bilgisayarı ve bir iş ya da yayın bilgisayarı arasında) geçiş yapabilirler.

AG274QZM, kullanıcıların kişisel masa kurulumlarını özelleştirebilmeleri için arkasında Light FX RGB ışığı sunuyor. Bu ışıklar, diğer AGON by AOC donanımı ile eş zamanlanabilir. Ayrıca bir logo projektörü de daha fazla hava katmak için, AGON logosunu masaya yansıtır. Ürüne dahil, hokey topu şeklindeki QuickSwitch kontrol kumandası ise OSD'yi ayarlamayı çocuk oyuncağı haline getirir. Üstelik OSD, joystick ya da G-Menu yazılımı üzerinden de kontrol edilebilir.

AGON PRO AG274QZM modeli, Haziran 2022'den itibaren, 1569 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

Son Haberler