Apple en büyük Macbook Air'i önümüzdeki yıl piyasaya sürebilir

Apple en büyük Macbook Air'i önümüzdeki yıl piyasaya sürebilir
Display Chain Consultants analisti Ross Young'a göre, en yeni MacBook Air'in 15 inçlik panel üretimi 2023'ün ilk çeyreğinde başlayacak.

Apple, aylardır yeni bir MacBook Air getirme konusunda büyük ilgi topluyor. Cupertino merkezli şirketin, 13 inçlik dizüstü bilgisayarıyla birlikte var olacak daha büyük bir 15 inç MacBook Air piyasaya sürmesi bekleniyor. İddialara göre 15 inçlik MacBook Air 2023 yılının başlarında piyasaya sürülecek.

Display Chain Consultants analisti Ross Young'a göre, en yeni MacBook Air'in 15 inçlik panel üretimi 2023'ün ilk çeyreğinde başlayacak. Daha önce Young, Apple'ın yaklaşık 15 inçlik bir ekranla gelebilecek daha büyük bir MacBook Air modeli getirmeyi planladığını öne sürmüştü. Ancak Young'a göre dizüstü bilgisayar 15,5 inç ekran boyutuna sahip olacak.

Bu arada Apple, 5G hücresel desteği nedeniyle merakla beklenen iOS 16.2 güncellemesini uygun iPhone kullanıcıları için sunmaya başladı.

Yeni iOS 16.2 ile şirket, Hindistan'daki yeni iPhone 14, iPhone 13, iPhone SE ve iPhone 12 serileri için 5G hücresel desteğinin etkinleştirildiğini ve kullanıcıların Airtel ve Jio 5G hizmetleri aracılığıyla yararlanabileceğini söyledi.

5G hizmetlerinin 1 Ekim'de başlatılmasından bu yana, Bharti Airtel ve Reliance Jio da dahil olmak üzere telekom operatörleri 50 Hint şehrinde 5G kapsamını genişletti. Çoğu Android telefon kullanıcısı orijinal ekipman üreticilerinden (OEM) güncelleme almaya başlarken, Apple kullanıcıları için 5G ağı yalnızca iOS 16.2 beta kullanıcıları için mevcuttu.

Cupertino-major, Airtel ve Reliance Jio'yu Hindistan'daki "taşıyıcı ortakları" olarak tanımlıyor ve daha önce iPhone kullanıcılarına en iyi 5G deneyimini sunmak için Hindistan'daki taşıyıcı ortaklarıyla birlikte çalıştığını açıklamıştı.

5G hücresel desteğinin yanı sıra iOS 16.2, Apple Music Sing, yeni ana uygulama mimarisi, her zaman açık ekran için duvar kağıdı ve bildirimleri devre dışı bırakma, kilit ekranı uyku widget'ı, AirTag uyarıları, Siri sessiz yanıtları ve diğerleri dahil olmak üzere yeni özellikler getiriyor.

Geçtiğimiz ay Apple, iOS 16 Beta yazılım programı haftasında Hindistan'da 5G'yi ülkedeki belirli birkaç iPhone kullanıcısı için deneme amaçlı olarak etkinleştirdi. Airtel ve Reliance Jio bağlantılarına sahip seçilmiş birkaç kullanıcı 5G'yi deneyebildi. Şirket, "kullanıcıların cihazlarını iOS 16.2'ye güncellemeleri gerektiğini" söyledi.

Son Haberler