Bu özelliklerle benzersiz! MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport duyuruldu

Bu özelliklerle benzersiz! MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport duyuruldu
MSI ile Mercedes-AMG ortaklığında geliştirilen dizüstü bilgisayar "MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport" duyuruldu. Özellikleri arasında yok yok denebilecek bilgisayar, sınırlı sayıda üretilirken, bilgisayar tarihine geçeceği kesin.

Teknoloji devi MSI ile Mercedes-AMG, dikkat çeken bir iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında hazırlanan "Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport" isimli dizüstü bilgisayar, gerçekleştirilen bir lansman kapsamında duyuruldu. Sınırlı sayıda üretilecek dizüstü bilgisayar, tüketicileri mest etmeyi başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport'a yakından bakalım.

MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport, oldukça özel bir kasa tasarımına sahip. Bu bağlamda; magnezyum-alüminyum alaşımlı kasa, selenit grisi renk ile eşleştirildi. Mercedes-AMG'ye özel "Rhombuses" isimli dokunun işlendiği kasa, eşsiz bir görünüm sunuyor. Dizüstü bilgisayarın alt, üst ve arka kasasında ise hem MSI'ın hem de Mercedes-AMG'nin logoları yer alıyor.

Karşınızda MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport

MSI'ın sınırlı sayıda üretilecek dizüstü bilgisayarı, 4K çözünürlük sunan 16:10 oranlı bir OLED ekranla donatıldı. Oldukça ince çerçevelere sahip olan 16 inç büyüklüğündeki bu ekranın hemen üst kısmında, video konferans görüşmelerini gerçekleştirmenizi sağlayan bir webcam bulunuyor. Parmak izi okuyucu sensör ise bu dizüstü bilgisayarda öne çıkan güvenlik özelliklerinden biri olarak karşımıza çıktı.

MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport, Intel Core i9-13900H işlemciden güç alıyor. Bu güç, 32 GB DDR5 RAM ve 2 TB NVMe SSD ile eşleştirildi. GPU cephesinde ise NVIDIA GeForce RTX 4070'i görüyoruz ki bu da sınırlı sayıda üretilecek dizüstü bilgisayarın oyunculara da hitap edeceğini gözler önüne seriyor. Dizüstü bilgisayardaki RGB klavyeye de dikkatinizi çekmeden geçmeyelim.

MSI ile Mercedes-AMG'nin iş birliğinde tasarlanan dizüstü bilgisayar, kendine has ekipmanlarla da donatıldı. Öyle ki taşıma çantası, fare, mouse pad, bir adet USB bellek, kablo tutucular ve birkaç adet posta kartı, MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport'u satın alan tüketicilere hediye edilecek. Böylelikle hem Mercedes-AMG hem de MSI hayranlarına eşi benzeri görülmemiş bir deneyim sunulacak.

Önümüzdeki haftalarda resmi olarak satışa sunulacak MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport, 3.533 dolar karşılığında satın alınabilecek. Sınırlı sayıda üretilecek cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği belli değil.

Peki Mercedes-AMG ile MSI neden böyle bir iş birliği yaptı?

MSI'ın dizüstü bilgisayarlarından sorumlu ismi Eric Kuo, konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: Bizim için lüks oyun, yalnızca oyundan çok daha fazlası. Kullanıcı MSI laptopunun kapağını açtığında, lüks bir seyahate ilk adımını atmış oluyor. Üstün bir üretim kalitesi ve zarif tasarımın ortaya çıkardığı lüks estetiğe hayran kalacaklar. Bu inanç Mercedes-AMG Motorsport tarafında da karşılık bulmakta. İş ortağı olarak MSI'ı tercih etme sebepleri de bu.

Mercedes-AMG Motorsport'un bir numarası Christoph Sagemueller ise "Bizim için kendi değerlerimizi ve tutkularımızı paylaşan bir iş ortağı bulmak son derece önemliydi. Teknoloji ve oyun sektörlerinde lider bir marka olan MSI da yenilikçiliğe güçlü bağlılığı ve yüksek performanslı ürünlere karşı tutkusu ile mükemmel bir uyum içinde olduğumuzu kanıtladı." ifadeleriyle bu iş birliğinin neden gerçekleştiğini açıkladı.

Son Haberler