Casper yeni dizüstü bilgisayarını satışa sundu: Nirvana C550

Casper yeni dizüstü bilgisayarını satışa sundu: Nirvana C550
Casper, yeni dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. Kullanım kolaylığı ve mobilite konusunda ön plana çıkan Casper Nirvana C550, müşteriler bazında ilgi görmeyi bekliyor.

Bilgisayar başında geçirilen sürenin artmasıyla birlikte kullanıcılar satın alma tercihlerinde konforu ilk sıraya yerleştiriyor. Casper, uplift menteşe tasarımı ile konforlu bir kullanım imkanı sunmak amacıyla Nirvana C550 modelini satışa çıkardı.

Aktif bilgisayar kullanan kişiler için 135 derece açılabilen menteşe yapısı sayesinde klavyeyi yerden yükselterek kullanımı daha ergonomik hale getiren Casper Nirvana C550, el ve bileklerde bulunan eklemlerin uzun süre sağlıklı şekilde çalışabilmesine olanak tanıyor.

Karanlık ve az ışıklı çalışma alanları için özel geliştirilen modelin, %100, %60 ve %30 olarak 3 kademeli aydınlatma seçenekleri bulunuyor. Bu kademeler ile aydınlatma kontrolünü manuel olarak ayarlamaya imkanı tanıdığı için, klavye ışığı otomatik olarak kapanmadığından kullanım kolaylığı sağlıyor.

Casper Nirvana C550, donanım tarafında 12. Nesil Intel Core işlemci ve Intel Iris Xe grafik kartı kullanırken, 32 GB'a kadar RAM seçeneği sunuyor. Ekran ise 15.6 inç boyutunda, FHD çözünürlüğe ve IPS panele sahip. Depolama kısmında ise M2 NVMe ve 2.5" SATA SSD/HDD teknolojililerini kullanıyor.

Yeni model, sunduğu "'akıllı batarya teknolojisi'" özelliği ile daha uzun süreli kullanım imkanı sağlamayı amaçlıyor. Bu teknoloji, şarj esnasında belli bir dolum oranına ulaştığında aldığı akım miktarını düşürerek daha düşük bir akımla stabil bir dolum yapıyor.

Çevrimiçi toplantılar veya eğitimler için, 1 megapiksel 720p değerinde gürültü önleme özellikli, açılır kapanır sürgülü bir kamera sistemi de var. Buna ek olarak Dolby ses teknolojisine sahip 2 adet de stereo hoparlörü bulunuyor.

Son Haberler