Microsoft Edge cihazlar arasında dosya veya notları paylaşmaya olanak sağlayacak

Microsoft Edge cihazlar arasında dosya veya notları paylaşmaya olanak sağlayacak
Microsoft, Windows 11'in varsayılan tarayıcısı için birkaç kullanışlı özellik üzerinde çalışıyor.

Bu özelliklerden biri, Telegram'ın kayıtlı mesajlarına benzeyen “Drop” özelliğidir. Telegram'ın kayıtlı mesajlar özelliği, metinleri veya medya mesajlarını iletmenize ve kaydetmenize izin verirken, Microsoft Edge's Drop, dosyaları ve notları depolamak için kullanılabilir, böylece bunlara her yerden erişebilirsiniz.

Web'de gezinirken, belirli bir dosyayı kaydetmek ve ona manuel olarak aktarmadan farklı bir cihazdan erişmek ister misiniz? Veya notlar veya programlar gibi önemli ayrıntıları kaydetmekte zorlandınız mı? Dosyaları veya notları OneDrive'a kaydetmenizi sağlayan Microsoft Edge's Drop ile bu sorunları kolayca çözebilirsiniz.

"Bırak", dosyaları sürükleyip bırakmanıza ve diğer cihazlarınızda Microsoft Edge kullanarak bunlara erişmenize olanak tanıyan özel bir merkezdir. Cihazların Microsoft Edge ve Microsoft hesapları olduğu sürece çeşitli dosya türlerini aktarabilirsiniz.

Bu özellik farklı paylaşım yöntemleri sunmuyor, bu nedenle paylaşılan dosyalara erişmenin en kolay yolu tarayıcının kendisidir.

Microsoft Edge Drop, OneDrive kullanır ve bu dosyaları veya notları doğrudan bulut depolama platformunda da görüntüleyebilirsiniz.

Telegram'ın kayıtlı mesajlarından farklı olarak, Edge Drop sınırsız kaynak sunmaz ve OneDrive planınızla bağlantılıdır. Diğer bir deyişle, Edge kullanarak dosya kaydetmek ve paylaşmak istiyorsanız OneDrive'da ücretsiz depolama alanına ihtiyacınız olacak.

Bu özellik Microsoft Edge Canary 104'te sunulmaktadır ve kullanıcılar bunu Ayarlar > Görünüm yoluyla etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

MİCROSOFT EDGE'E GELEN DİĞER ÖZELLİKLER

Yol haritasına göre Microsoft, yerleşik Cloudflare entegrasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Ek olarak Microsoft, Edge Canary'nin bir sonraki sürümünün içerik menüsünün boyutunu küçülteceğine ve umarım masaüstü kullanıcılarının endişelerini gidereceğine söz verdi.

Microsoft, bağlam menülerinin masaüstünde çok büyük ve geniş olduğunu ve görünümünü daha fazla özelleştirme yeteneğinin olmamasının başka bir sorun olduğunu anlıyor. Örneğin, bağlam menüsünü düzenleyemez ve belirli özellikleri hariç tutamazsınız.

Microsoft, "Hem sağ tıklama bağlamının hem de menülerin çok uzun, çok geniş olduğunu ve herhangi bir özelleştirme yolu sunmadığını duyduk," dedi.

Şirket, içerik menüsü boyutunu küçültmenin ve kullanıcılara yeni seçenekler sunmanın bazı yollarını zaten araştırdığını da sözlerine ekledi.

Son Haberler