Samsung ilk 240Hz'lik OLED ekran panelinini duyurdu

Samsung ilk 240Hz'lik OLED ekran panelinini duyurdu
Yeni ekranlar ilk olarak MSI'ın Raider GE67 HX oyun dizüstü bilgisayarında ve muhtemelen yenilenen Razer Blade 15'te kendine yer bulacak.

Küçük ve orta boy paneller için Dünya'nın En Büyük OLED Ekran Üreticisi konumunda olan Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği Dünya'nın İlk 240Hz OLED Ekran Panelini duyurdu. Güney Koreli şirket, panelin seri üretimine şimdiden başlamış. Bu da çok geçmeden bu ekranları dizüstü bilgisayarlarda görmeye başlayacağımızı gösteriyor.

Şirketin dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği ilk 240Hz OLED paneli, 15.6 in büyüklüğünde ve QHD çözünürlüğe sahip. 1.000.000:1 kontrast oranı, 0.2 ms tepki süresi VESA DisplayHDR 600 sertifikası gibi önemli değerlerin sahibi olan ekran, gerçek siyahlar, geniş renk gamı ve düşük mavi ışık emisyonu ile oldukça iddialı görünüyor. OLED paneller zaten son derece hızlı tepki süreleri ile bilinirken, şimdi bir de buna 240Hz yenileme hızının eklenmesi, bu ekrana sahip dizüstü bilgisayarlarda sürükleyici bir oyun deneyimi anlamına geliyor.

Samsung Display'in 15.6 inç OLED paneli ilk olarak MSI Raider GE67 HX ile piyasaya çıkacak. Windows 11 işletim sistemi ile donalı üst düzey oyun bilgisayarı, Intel'in 12'inci nesil Core i9 işlemcisine ve NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti ekran kartına sahip. Ekranın daha sonra diğer markaların dizüstü bilgisayarlarında da yer alması bekleniyor.

MSI, yeni panel ile ilgili olarak şunları söyledi: "yüksek çözünürlük ve yenileme hızını, süper düşük tepki süresi, süper geniş renk gamı ​​ve süper yüksek kontrast oranı dahil olmak üzere OLED'in tüm avantajlarını sunuyor."

OLED panelini benimseyecek olan diğer ürün ise Razer's Blade 15 dizüstü bilgisayar. 1440p çözünürlüğe sahip olan yeni ürünün bu yılın dördüncü çeyreğinde 3.499,99 dolara satışa çıkması planlanıyor.

Son Haberler