Windows 11 Build 25120, yeni deneysel arama çubuğuyla yayınlandı

Windows 11 Build 25120, yeni deneysel arama çubuğuyla yayınlandı
Windows 11 Build 25120 Dev Channel'a yüklendi. En göze çarpan yenilik ise eklenen Bing arama kutusu oldu

Windows 11 Build 25120 artık Dev Channel'da mevcut ve çığır açan özelliklerle gelmiyor, ancak masaüstünde görünen yeni bir deneysel 'arama çubuğu' için destek sağlıyor. Yapı 25120, görünüşe göre gelecek yılki kod adlı 'Sun Valley 3', sürüm 23H2 özellik güncellemesinin bir parçası.

Belirtildiği gibi, Windows 11 Build 25120 büyük bir sürüm değil, ancak birkaç kalite iyileştirmesi ve hata düzeltmesi var. Örneğin, Bing web aramasını doğrudan masaüstünden doğrudan keşfetmenizi sağlayan yeni bir deneysel özellik eklendi.

Microsoft daha önce Dev Channel'ın artık asla piyasaya sürülmeyebilecek yeni özellikler ve deneyimler almaya uygun olduğunu belirtmişti.

Bunun nedeni, Microsoft'un “farklı konseptleri denemek ve geri bildirim almak” istemesi. Bu özel önizleme yapısında, widget panelindeki arama çubuğuna artık masaüstünden erişilebiliyor.

windows-11-build-25120-search-bar.jpg

Masaüstünde sağ tıklayarak arama kutusunu masaüstünden kaldırabilirsiniz ve ardından bağlam menüsünün “Daha fazla seçenek göster” seçeneğindeki 'Aramayı göster' seçeneğini açmanız gerekir.

Microsoft, "Bu etkileşim modeliyle ilgili geri bildiriminizi öğrenmekten heyecan duyuyoruz, bu nedenle lütfen bu deneyi alırsanız geri bildirim sağlamak için Geri Bildirim Merkezi'ni kullanın" dedi.

Windows 11 Build 25120 iyileştirmeleri ve düzeltmeleri

Windows 11'in yeni özelliği önerilen eylemler yeniden güncellendi ve artık daha fazla tarih ve saat biçimi için öneriler görünecek. Farkında olmayanlar için, Windows 11'in Önerilen Eylemi, seçilen metinlere göre uygulamalar önererek görevleri kolayca gerçekleştirmenize olanak tanır.

Örneğin, Teams uygulamasında bir tarih seçerseniz, Outlook Takvimini açmanız için öneri alırsınız. Önizleme güncellemesi, özelliğin genel performansını ve güvenilirliğini de iyileştirir.

Windows 11 Build 25120'deki diğer düzeltmeler:

  • Microsoft, Ayarlar uygulamasını çökertebilecek bir sorunu düzeltti.
  • Microsoft, Hızlı Ayarlar'ın Wi-Fi bölümünden Wi-Fi'yi etkinleştirdikten sonra Wi-Fi ağlarının performansını iyileştiriyor.
  • Microsoft, Performans sayfasında bazı okunamayan metinlere neden olan bir sorunu düzeltti.
  • Microsoft, Windows Update'in başarısız olmasına neden olabilecek bir sorunu düzeltti.
  • Microsoft, ilerleme tekerleği animasyonunda kekemeliğe neden olan bir hatayı düzeltti.

Microsoft, Easy Anti-Cheat kullanan oyunların kilitlenebileceği veya bilgisayarınızın hata denetimi yapmasına neden olabileceği bilinen bir sorunun farkındadır. Aynı şekilde, canlı altyazıların görünmesini engelleyen başka bir hata daha var.

Windows 11 Build 25120 nasıl yüklenir

Windows 11 Build 25120'yi yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Windows Insider Programına Kaydolun .
  2. Ayarlar sayfasını açın .
  3. Geliştirme Kanalına geçin .
  4. " Güncellemeleri kontrol et "e tıklayın ve " İndir ve Yükle "yi seçin.
  5. " Şimdi yeniden başlat " ı tıklayın .

Son Haberler