Windows 11 tasarım değişikliğine gidiyor! Görüntüler ortaya çıktı

Windows 11 tasarım değişikliğine gidiyor! Görüntüler ortaya çıktı
Teknoloji devi Microsoft tarafından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Windows 11 işletim sistemi çok sayıda yeni özellik ile geldi. Halen daha geliştiricilerin yoğun bir şekilde üzerinde durduğu yazılım, belirli periyotlarda yapılan güncellemelerle bünyesine çeşitli yenilikler katmaya devam ediyor. Şirketin son olarak bir tasarım değişikliğinde karar kıldığı ortaya çıktı. İşte detaylar...

Windows 11 geçen yıl piyasaya sürüldü, ancak hala hatalar ve aksaklıklarla dolu. Ancak buna rağmen Microsoft, işletim sistemine yeni özellikler ve tasarım değişiklikleri eklemeye devam ediyor.

Windows'u Kapat menüsü sadeleştirildi

Yazılım devi şimdi de Windows 11'deki kapatma ve yeniden başlatma penceresini yeniden tasarlamayı planlıyorlar, Alt + F4 tuşlarına basınca görünen pencereden bahsediyoruz. Yeni tasarımın bir parçası olarak, Windows logosunun ve PC simgesinin kaldırılması ve ayrıca pencerenin genel görünümünün basitleştirilmesi planlanıyor.

windows-11-tasarim-degisikligine-gidiyor-goruntuler-ortaya-cikti.jpg

Bu arada, söz konusu kapat menünün tasarımı Windows 10'da şu şekilde görünüyor:

windows-11-tasarim-degisikligine-gidiyor-goruntuler-ortaya-cikti-2.jpg

Bu varyant, Windows 11 Build 25174'te kullanıldu. Gelecekte, düğmelerin ve açılır menülerin, yeni işletim sisteminin modern tasarım diline daha iyi uyacak şekilde yeniden tasarlanması bekleniyor. Windows 11'deki yeni kapat menüsünün Windows 10'a uyarlanıp uyarlanmayacağı ise şimdilik belli değil.

Son Haberler