Xiaomi, cep telefonundan daha hafif yeni mini bilgisayarı piyasaya sürdü

Xiaomi, cep telefonundan daha hafif yeni mini bilgisayarı piyasaya sürdü
Xiaomi Youpin, Rubik's Cube 2. Nesil CR160R mini bilgisayarı piyasaya sürdü.

Mümkün olduğunca taşınabilir olması için tasarlanan Rubik's Cube 2. Nesil CR160R mini bilgisayar ana bilgisayarı Xiaomi Youpin platformunda piyasaya sürüldü. Sadece 145g ağırlığında ve 62x62x44mm ölçülerinde, yani kabaca bir Rubik Küpü boyutunda. Küçük boyutuna rağmen, performans açısından oldukça güçlüdür, bu da onu güçlü ama kompakt bir bilgisayara ihtiyaç duyan insanlar için ideal bir seçim haline getirir.

Rubik's Cube II, 2,7 GHz'e kadar turbo frekansa ulaşabilen dört çekirdekli bir işlemci olan Intel J4125 işlemci tarafından desteklenmektedir. Ayrıca DDR4 bellek ve hızlı ve verimli depolama sağlayan bir M.2 katı hal sürücüsü ile birlikte gelir. Sonuç olarak, bilgisayar sadece 10 saniyede açılabiliyor ve 500MB/s'ye kadar yüksek hızlı okuma ve yazma hızına sahip.

Bağlantı açısından Rubik's Cube II bir dizi seçenekle birlikte gelir. İki USB 3.0 portu, bir HDMI portu, bir TF kart portu ve bir 3,5 mm kulaklık portu vardır. Ayrıca, daha da fazla bağlantı seçeneği sağlayan bir genişletme yuvasına bağlanabilir. Bilgisayar ayrıca kablolu bir ağa bağlanmayı kolaylaştıran bir Gigabit Ethernet bağlantı noktasına sahiptir. 2.4G/5G çift bant Wi-Fi'yi destekler ve bir Type-C güç kaynağına sahiptir, bu da bir USB-C kablosu kullanılarak şarj edilebileceği anlamına gelir.

Rubik's Cube II'nin bir diğer harika özelliği de hoparlörler, klavyeler ve fareler de dahil olmak üzere bir dizi cihaza bağlanmasını sağlayan Bluetooth kablosuz modülüdür. Bu, onu çeşitli farklı ortamlarda kullanılabilecek bir bilgisayar isteyen kişiler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Rubik's Cube II'nin iki versiyonu bulunmaktadır: 989 yuan fiyatlı normal 6G+128G versiyonu ve 1199 yuan fiyatlı yükseltilmiş 8G+256G versiyonu. Cihazların Türkiye satış fiyatı ne olacak henüz bilinmiyor.

Her iki versiyon da mükemmel performans ve bağlantı seçenekleri sunarak güçlü ama taşınabilir bir bilgisayara ihtiyaç duyan kişiler için mükemmel bir seçim olarak karşımıza çıkıyor.

Son Haberler