Clubhouse, Odaların 30 Saniyelik Önizlemeleriyle Sesi Paylaşılabilir Hale Getiriyor

Clubhouse, Odaların 30 Saniyelik Önizlemeleriyle Sesi Paylaşılabilir Hale Getiriyor
Yeni bir davet sistemini tanıttıktan bir hafta sonra, Clubhouse bir dizi yeni özellik sunuyor. Bunlardan ilki, insanların umumi odaların önizlemelerini paylaşmak...

Yeni bir davet sistemini tanıttıktan bir hafta sonra, Clubhouse bir dizi yeni özellik sunuyor. Bunlardan ilki, insanların umumi odaların önizlemelerini paylaşmak için kullanabileceği bir araç olan Clips. İçerik oluşturucular ve sunucular özelliği etkinleştirdiğinde, makas gibi görünen yeni bir simge göreceksiniz. Ona dokunun ve Clubhouse, daha sonra Instagram, Twitter, Facebook, iMessage veya WhatsApp'ta paylaşabileceğiniz son 30 saniyelik sesi yakalayacaktır. Clubhouse, bugün belirli içerik oluşturucular için Clips'in beta sürümünü kullanıma sunduğunu söylüyor. Genel ve açık odaların çoğunda, ev sahibi özelliği devre dışı bırakmak için elinden geleni yapmadıysa, orada makas simgesini görmelisiniz.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Clubhouse, insanların geçmiş canlı odaların arşivlerini paylaşmaları için bir yol sunmayı da planlıyor. Özelliğin adı Tekrarlar. Clips'te olduğu gibi, insanların isterlerse devre dışı bırakabilecekleri bir şey. Ancak etkin olduğunda, bir ev sahibi veya içerik oluşturucu insanların bu konuşmayı bulmasını istediği sürece geçmiş odaları keşfedilebilir hale getirir. Clubhouse, Replays'i Ekim ayında başlatmayı planladığını söyledi.

Her şeyi tamamlayan Clubhouse, belirli kişileri, kulüpleri, canlı odaları ve gelecekteki etkinlikleri aramanıza olanak tanıyan bir arama aracı sunuyor. Başlangıçta, bu işlevsellik, Clubhouse onu koridor kenar çubuğuna taşımadan önce Keşfet sekmesinde yaklaşık bir veya iki hafta yaşayacak. Son olarak, Android kullanıcıları Clubhouse'un uzamsal ses desteği sunmasını sabırsızlıkla bekleyebilir. Birçok yönden, Clubhouse'un bugün duyurduğu güncellemeler, bir süredir uygulamada olan eksiklikleri gideriyor. Sesi paylaşmanın bir yolunun olmaması özellikle dikkate değer bir eksiklikti.

Son Haberler