Discord, M1 Çipli MacBook İçin Yerel Destek Yakında Geliyor

Discord, M1 Çipli MacBook İçin Yerel Destek Yakında Geliyor
Popüler oyuncu odaklı mesajlaşma platformu “Discord” nihayet macOS uygulaması için M1 çipli ve sonraki Mac'lere tam destek getiren bir güncelleme üzerinde...

Popüler oyuncu odaklı mesajlaşma platformu “Discord” nihayet macOS uygulaması için M1 çipli ve sonraki Mac'lere tam destek getiren bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Güncelleme henüz resmi olarak herkese açık olmasa da şimdilik beta uygulaması olarak indirilebilir.

Reddit'teki bazı kullanıcılar tarafından belirtildiği gibi, Discord kısa süre önce "Canary" uygulamasının yeni bir sürümünü yayınladı - bu, temel olarak Discord'un yeni özelliklerini genel sürümden önce test ettikleri bir beta sürümüdür - yerel olarak M1 Mac'lerde çalışır.

Uygulamalar Apple Silicon platformunda yerel olarak çalışacak şekilde güncellendiğinde, yalnızca daha iyi performans göstermekle kalmaz, aynı zamanda yerel ARM uygulamaları M1, M1 Pro veya M1 Max çipinden tam olarak yararlanabildiğinden enerji açısından daha verimlidir. Ancak, macOS için Discord'un hala bir Electron uygulaması olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle performans kazanımları o kadar belirgin olmayabilir.

Bilmeyenler için Discord, kullanıcıların metin, ses ve video aracılığıyla başkalarıyla sohbet edebileceği bir sosyal ağdır. Platform, oyuncular arasında son derece popüler hale geldi ve iOS, macOS, Windows, Android, Linux ve hatta Xbox gibi bazı oyun konsolları için kullanılabilir.

M1 destekli Discord Canary, platformun resmi web sitesinden indirilebilir. Güncellemenin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bir bilgi yok.

Son Haberler