Dünya Çapında Uygulama Gelirinde Her Yıl %15 Artış Görüyor

Dünya Çapında Uygulama Gelirinde Her Yıl %15 Artış Görüyor
Uygulama mağazalarından ve benzerlerinden toplanan veriler, Apple App Store ve Google Play Store dahil olmak üzere tüm büyük uygulama mağazalarında dünya...

Uygulama mağazalarından ve benzerlerinden toplanan veriler, Apple App Store ve Google Play Store dahil olmak üzere tüm büyük uygulama mağazalarında dünya genelindeki uygulamalardan elde edilen gelirin her yıl %15 artış gösterdiğini ortaya koydu. Bu, bu sektör için gelir artışı görülen uzun bir çeyrek çizginin sonuncusu ve pandemi tarafından daha da şiddetlenen ve insanların karantinalar ve benzerleri sırasında kendilerini meşgul etmek için uygulamalara giderek daha fazla bağımlı hale gelmesine neden oldu.

2021'in üçüncü çeyreğinde görülen gelir 33 milyar doların biraz üzerinde veya kesin olarak 34.6 milyar doların biraz üzerinde ve büyüme kesinlikle dikkate alınması gereken önemli bir şey olsa da, akılda tutulması gereken başka bir şey, büyümenin tutarlı kalıp kalmadığıdır. Tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, bu çeyrekte görülen büyümenin aslında geçen yılın aynı çeyreğinde görülenin yarısından daha az olduğunu, çünkü 2020'nin üçüncü çeyreğinde bir büyüme görüldüğünü belirtmek önemlidir.

Yine de, büyüme oranı bir dereceye kadar düşebilirken, burada rol oynayan birçok başka faktör var. Pandemi bazı aşırı büyümeyi ateşledi, ancak günün sonunda bu büyüme her zaman az çok sürdürülemez olacaktı ve bu çeyrekte de çift haneli büyümenin görülmesi, küresel uygulama endüstrisinde sık sık öngörülen yavaşlamanın gerçekleşmediği anlamına geliyor. çok çeşitli sektörlerden birçok insanın yavaşlamanın hemen köşede olduğunu iddia etmesine rağmen gerçekten başladı.

Buradaki en büyük üretici Google Play gibi görünüyor, çünkü uygulama mağazası her yıl %18,6'lık bir artış gördü ki bu aslında pazarın genel olarak gördüğünden çok daha fazla. Google Play'in piyasayı geride bırakması, Apple'ın en büyük rakibi için işlerin güçlenmeye başladığının gerçek bir işaretidir ve Google Play'in her şey düşünüldüğünde pazarda baskın oyuncu haline geldiği bir gün görebiliriz. ve dikkate alınır.

Apple'ın App Store'daki büyümesi o kadar etkileyici değil ama yine de oldukça makul. App Store'un gördüğü büyüme %13,2 idi ve bu, Google'dan 5 puandan daha düşük olsa da, uygulama yapan kişilerin birçok farklı senaryoda beklemeye devam edecekleri bir sayı. zaman geçtikçe büyümeye devam edecek ve uygulamalar kendi alanlarında daha fazla yeniliği körüklemek için bu büyümeye güvenebilir.

Bu çeyrekte en çok kazandıran uygulama, sosyal medya platformunun küresel sosyal medya sahnesinin en tepesine hızlı yükselişinin, sahibi şirket için yüksek karlar sağladığını gösteren TikTok ve bu, uygulamanın hakimiyetinin biz büyüdükçe devam edeceğini gösteriyor. ileri hareket et. Bir manga okuma uygulaması olan Piccoma, iki numaraya ulaştı ve Google'ın kendi Google One uygulaması Google Play Store'da zirveye ulaştı, ancak TikTok hala genel olarak en yüksek gelir getiren uygulama olmayı başardı ve hatta bulduğu uygulama mağazasında bile en yüksek gelir getiren uygulama olmayı başardı.

Son Haberler