3 sene faizsiz 100.000 TL ile 225.000 TL arasında nakit desteği başladı! Cumhurbaşkanı az önce talimat verdi.

3 sene faizsiz 100.000 TL ile 225.000 TL arasında nakit desteği başladı! Cumhurbaşkanı az önce talimat verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimler öncesinde kamu bankalarına yönelik talimatıyla birlikte faizsiz nakit desteği sağlanacağı duyurulmuştu.

Cumhurbaşkanı az önce talimat verdi. 3 sene faizsiz 100.000 TL ile 225.000 TL arasında nakit desteği başladı- Halkbank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla faizsiz nakit desteği vermeye başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte, minimum 100 bin TL, maksimum 225 bin TL arasında 36 ay vadeli faizsiz nakit kredi kampanyası büyük ilgi gördü. Bu faizsiz krediden yararlanmak için başvuruları yaklaşık olarak 200 bin kişi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimler öncesinde kamu bankalarına yönelik talimatıyla birlikte faizsiz nakit desteği sağlanacağı duyurulmuştu. Halkbank da bugün bu talimatı yerine getirerek minimum 100 bin TL, maksimum 225 bin TL arasında 36 ay vadeli faizsiz nakit kredi vereceğini duyurdu.

Halkbank'ın faizsiz nakit kredi kampanyası büyük ilgi gördü ve başvuruların başlamasıyla birlikte yaklaşık 200 bin kişi bu krediye başvuruda bulundu.

Bu faizsiz destek kredisinin amacı, istihdamı artırmaktır ve başvuruları herkes yapabilir. Halkbank Genel Müdürlüğü, bu krediye kimlerin başvurabileceği ve detayları hakkında şu bilgileri paylaştı:

"Hep söylediğimiz gibi biz 'Önce Halk, Sonra Bankayız'. Bu anlayışımızı, kadınların ekonomik hayata dahil olması noktasında da sürdürüyoruz. Finansman olanaklarına erişmek için imkanlar oluşturmaya ve girişimleri desteklemeye önem veriyoruz. Bu amaçla dönem dönem özel ürün ve hizmetler geliştiriyoruz.

İlk defa işini kuracak ya da halihazırda işini kurmuş olan kadınlarımıza yönelik 'Kadın Girişimci Kredisi' ürünümüzü, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hayata geçirdik. Kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin filizlenmesine imkan tanımak amacıyla 100 bin liraya kadar destek sunuyoruz.

Genç kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız için 100.000 TL limitli; en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyoruz."

Son Haberler