Erdoğan’dan seçim sonrası bir müjdeli haber daha. Emekliler yaşadı!

Erdoğan’dan seçim sonrası bir müjdeli haber daha. Emekliler yaşadı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi asgari ücretliye, memura ve emekliye zam müjdesi vermişti. Emekliye 2. zam müjdesini de seçim öncesi açıklamıştı. Emekli maaşına yapılacak olan 2. zam miktarı netleşmeye başladı. Tüm detaylar haberimizde..

2023 yılında en düşük emekli maaşı 7.500 liraya bayram ikramiyesi de 2000 TL’ye yükseltilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi emeklilere 2. zam müjdesini de açıkladı. Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra emekli maaşına yapılacak olan zam oranları da konuşulmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesinde emekli maaşlarına zam yapılacağı müjdesini vermişti. EYT’nin çıkarılması ve en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasının ardından bir müjdeli haber daha geliyor. Emekliye 2. zam konuşmaya başladı.

EMEKLİYE 2023’TE 2. ZAM NE ZAMAN GELİYOR?

Erdoğan’ın seçim öncesi açıkladı emekli maaşına 2. zam müjdesi sonrası zam rakamları netleşmeye başladı. Kademeli emeklilik maaşı zamlarıyla beraber zam oranı formülleri de açıklandı. Zammın Temmuz ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

BAKAN BİLGİN AÇIKLADI: EMEKLİ MAAŞLARINA KADEMELİ ZAM YAPILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin emekli maaşlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin açıklamasında, "Yasal prosedürde Emekli Maaşları Temmuz ayında düzenleniyor. 7 bin 500 lira yaptığımız sıra yoğun ve haklı şekilde gelen talep vardı. 7 bin 500 lira yaptığımızda yaklaşık 9,5 milyon insan istifade etti. Bizim emekli olan insanlarımız yuvarlak 15 milyon. Bundan istifade edemeyen, prim ödemiş insanlar var. Onlardan yoğun talep geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız katıldığı programda onlarla da ilgili düzenleme yapacağız. Temmuz ayında bütün bunları yeniden değerlendireceğiz. Ödediği prim dikkate alınarak kademeli olarak artış olacak." ifadelerini kullandı. Emekli maaşlarına kademeli zam yapılması gündemde.

Buna göre;

7 bin 500 TL ve 10 bin TL arasında maaşı olanlara yüzde 40

10 – 15 bin TL arasında maaşı olanlara yüzde 35

15-20 bin TL arasında olanlara ise yüzde 30 olarak kademeli zam yapılması bekleniyor.

Son Haberler