Fişek çakıldı! Asgari ücretlilere bayram ikramiyesi müjdesi! İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak para.

Fişek çakıldı! Asgari ücretlilere bayram ikramiyesi müjdesi! İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak para.
Asgari ücretliler için beklenen müjde nihayet geldi! Temmuz ayında asgari ücrete önemli bir zam geleceği daha önce açıklanmıştı.

İşte Kurban Bayramı’nda hesaplara yatacak para. Asgari ücretlilere bayram ikramiyesi müjdesi- Asgari ücretliler için beklenen müjde nihayet geldi! Temmuz ayında asgari ücrete önemli bir zam geleceği daha önce açıklanmıştı. Şimdi ise bayram ikramiyesi konusu gündemde. İşte detaylar...

Son dönemde seçim atmosferinden kaynaklı olarak pek çok zam müjdesi duyuruldu. Hatta bu zam müjdelerinin ardı arkası kesilmedi. Şimdi ise ikinci tur seçimlerin yaklaşmasıyla beraber yeni müjdelerin habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

Herkesin malumu, asgari ücrete son 2 yılda önemli zamlar yapıldı. Kısa bir süre önce 2 bin TL seviyelerinde olan asgari ücret, şimdi ise 8500 TL'yi aştı. Önümüzdeki dönemde ise bu tutarın 10 bin TL'yi aşacağı kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Temmuz ayında bir zam daha yapılacağı kesinleşti.

Unutmayalım ki, sonuç ne olursa olsun, Temmuz ayında asgari ücrete kesinlikle bir zam gelecektir. Kulislerde bu konuyla ilgili olarak farklı oranlar dile getiriliyor. Ancak en düşük oranın bile yüzde 30 seviyelerinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani en kötü ihtimalle bile asgari ücret 11 bin TL'nin üzerine çıkacak. Ancak bu müjdenin sınırları bununla sınırlı değil.

Son günlerde asgari ücrete büyük bir zam gelmesi bekleniyor ve bu zamla birlikte yeni ücretin 13 bin TL hatta 15 bin TL olabileceği iddia ediliyor. Yani eğer dedikodular gerçek olursa, asgari ücretin en düşüğü 13 bin TL, en yükseği ise 15 bin TL olabilir.

Bayram İkramiyesiyle Güçlenen Asgari Ücretliler!

Bunun yanı sıra asgari ücretlilere bayram ikramiyesi verilmesi de gündeme geldi. Seçimlerin ikinci tura kalması, bu müjdenin ortaya çıkmasını sağladı. Kulislerde dolaşan söylentilere göre Millet İttifakı, asgari ücretle çalışanlara 5000 TL'lik bir bayram ikramiyesi vermeyi taahhüt edecek. Böylece ikinci turdaki şansını da artırmış olacak.

Son Haberler