SGK Uzmanlarından Yeni Tahminler: Asgari Ücret İçin Yüzde 50 Zam Masada!

SGK Uzmanlarından Yeni Tahminler: Asgari Ücret İçin Yüzde 50 Zam Masada!
SGK Uzmanlarından Yeni Tahminler: Asgari Ücret İçin Yüzde 50 Zam Masada!

Asgari ücrette ara zamda detaylar netleşmeye başladı. Son dakika REKOR ZAM duyuruldu. Türkiye'de tüm kesimleri ilgilendiren yeni düzenlemeler masaya yatırılmaya başladı. Emeklilikle ilgili yapılan düzenlemelerin yanı sıra çalışma hayatına dair de birçok yeni düzenleme ve zam formülü masaya yatırıldı.

Temmuz ayında emekli, memur ve asgari ücretlilere yapılacak zam kapsamında çalışanlara ne kadar artış yapılacağı merak ediliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında çalışan asgari ücretlilerin alacakları ara zamlar hakkında SGK uzmanlarından yeni tahminler de gelmeye devam ediyor.

ASGARİ ÜCRETE 11 BİN LİRA FORMÜLÜ MASADA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından da peş peşe zam mesajları verilmeye başladı. Seçimlerin de yaklaşmasıyla ücret artışlarında yeni oranlar gündeme geliyor.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz'ın TV100'de yer alan açıklamasına göre Temmuz ayında asgari ücrete uygulanacak ara zam için 3 formül uygulanabileceği aktarıldı. Bu kapsamda Temmuz'dan sonra 11 bin TL'nin üzerine çıkmasının mümkün olabileceğinin altını çizdi. Gündeme gelen rakamlar üzerinden asgari ücret rakamlarını tek tek açıkladı.

ASGARİ ÜCRETE 3 YENİ FORMÜL!

Asgari ücretlilerin yüzünü güldürecek zam haberleri gündeme gelmeye başladı. Temmuz ayına ilişkin sadece 2 verinin açıklanması bekleniyor. Asgari ücretliler başta olmak üzere tüm SGK'lılar için memur ve emeklileri de kapsayan zamlar ve refah payı oranları netlik kazanacak.

SGK Uzmanı Yılmaz tarafından yapılan tahminlere göre yüzde 20-25 ve 30'luk zam oranlarının masada olduğunu aktardı. Asgari ücrete zam konusunda 3 formül öne çıkıyor. Bu oranlara göre asgari ücrette ne kadar artış olacağı tek tek hesaplandı.

Son Haberler