En Çok Değer Kaybeden Telefonlar Açıklandı; İşte Liste

En Çok Değer Kaybeden Telefonlar Açıklandı; İşte Liste
Yeni bir telefon satın almak, sizi gerçekten heyecanlandırabilir çünkü bu, potansiyel olarak bazı arkadaşlarınıza kendinizi gösterme ve potansiyel olarak...

Yeni bir telefon satın almak, sizi gerçekten heyecanlandırabilir çünkü bu, potansiyel olarak bazı arkadaşlarınıza kendinizi gösterme ve potansiyel olarak en son teknolojilerden bazılarını kullanma şansını elde etmenize olanak tanıyacak türden bir şey olabilir. şu anda orada mevcut. Tüm bunlar söylendikten ve artık yoldan çekildikten sonra, yeni satın aldığınız yepyeni telefonun oldukça hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başlayacağını belirtmek önemlidir. Satın alma işleminizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, hangi telefonların en hızlı değer kaybetme eğiliminde olduğunu ve hangilerinin değerlerinin çoğunu aynı ürün süresi boyunca korumayı başardığını anlamak çok önemlidir.

Bu konuda en kötü performans gösterenlere bir göz atacak olsaydınız, Decluttr verilerine göre bu listenin çoğunlukla Google ve Samsung ürünlerinden oluştuğunu fark edeceksiniz. Google Pixel 2, tek bir yıl içinde toplam değerinin %77'sini kaybederek açık ara en kötü performans sergiliyor. Bu, satın almak için 1000 dolar harcarsanız, aynı telefon için yalnızca bir yıl kullandıktan sonra 230 dolar alabileceğiniz anlamına gelir.

Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL de bir yıl içinde değerlerinin %73'ünü kaybederken, Google Pixel 2 XL için bu sayı gerçekten %72 gibi çok yüksek bir seviyede kalıyor. Tüm Samsung modelleri aynı zaman diliminde değerlerinin %70'inden fazlasını kaybettiği için Samsung burada da gerçekten kötü durumda. Sadece Samsung 9+ değer kaybını %70'in altında tutmayı başarıyor, ancak bu örnekte bile değer kaybı %68 kadar yüksek.

Şimdi, en çok değeri koruyan telefonları kontrol edecek olsaydınız, bu liste az çok iPhone'lar ve benzerleri tarafından domine edilirdi. Apple'ın ürünleri piyasaya sürüldükten çok sonra bile değerli kalma eğilimindedir, bu nedenle bu, birçok yönden avantajınıza kullanabileceğiniz bir şeydir. Şu anda, değerinden çok fazla bir şey kaybetmeyecek bir telefona para harcamak istiyorsanız, iPhone 11 en iyi seçeneğiniz gibi görünüyor çünkü bu telefon bir yıl içinde değerinin yalnızca %37'sini kaybediyor, yani satın almaktan kazanılacak çok şey var.

Şimdi, kullanmaya başladığınızdan beri çok değer kaybetmiş bir telefonunuz varsa, her şey düşünülmüş ve hesaba katılmışken paranızı boşa harcadığınızı hissetmeye başlayabilirsiniz. Ancak, bunun tam olarak böyle olmadığını bilmelisiniz. Aslında, Decluttr gibi bir servis sağlayıcı, doktorun sipariş ettiği şey olabilir, çünkü bu servis telefonunuzun ne kadar değerli olduğunu görmenize yardımcı olabilir ve teklif edilen fiyatın hangi süre boyunca kilitli kalacağına karar vermeniz için size dört haftaya kadar zaman verebilir.

Telefonlardaki değerin çoğu, pek çok kişinin telefonlarını satma konusunda oldukça tereddütlü görünmesi nedeniyle, o kadar değerli olmayacaklarını düşündükleri için azalma eğilimindedir. Ayrıca, telefonunuzu satma süreci biraz karmaşık olabilir, bu nedenle Decluttr'ın yakında olduğu gerçeği muhtemelen eski telefonlarınızdan kurtulmanızı çok daha olası hale getirecektir. Bu, telefonların sadece bir masada yatıp atılmayı beklemek yerine etrafta dolaşmasını ve yeni sahiplerine gitmesini sağlayabilir, bu da genellikle başlarına gelen şeydir.

Son Haberler