Facebook Ofislerini Geri Açacak mı? Şirketten Ofislerle İlgili Şaşırtıcı Açıklama!

Facebook Ofislerini Geri Açacak mı? Şirketten Ofislerle İlgili Şaşırtıcı Açıklama!
Facebook, Eylül ayında şirket çalışanlarının ofise dönmesini planlıyordu. Vakalarda her şey normale dönerken bir anda ortaya çıkan Delta varyantı,...

Facebook, Eylül ayında şirket çalışanlarının ofise dönmesini planlıyordu. Vakalarda her şey normale dönerken bir anda ortaya çıkan Delta varyantı, işleri değiştirdi. Vaka ve ölüm sayıları bir anda artmaya başladı. Her ne kadar aşıdan kaynaklı ölüm sayılarında gözle görülür bir azalma olsa da söz konusu verilerin çokluğundan ötürü Facebook'tan yeni bir karar açıklandı. Facebook ofise ne zaman dönecek? Şirket çalışanlarının bir süre daha evden çalışacağı belirtiliyor.

Facebook Ofise Dönmeyecek

Facebook, 2022 yılının Ocak ayına kadar evden çalışmalara devam edeceğini açıkladı. Duruma göre elbette kararlarında bir değişiklik olacağı düşünülüyor. Ancak söz konusu şu anki veriler olduğunda, pandemiden ötürü bir süre daha evde kalmaları beklenebilir. Daha önce Eylül ayı işaret edilse de 4. dalganın gelmesiyle beraber kararlar baştan aşağı değişti. Facebook şirketi, gelecek planları arasında çok daha farklı şeyler hedefliyor.

Gelecek Yıllarda Evde Çalışılabilir

Facebook, gelecek senelerde şirketin yarısının evden çalışabileceğini ifade ediyordu. Böyle bir planın olduğu bilinmekte. Yani 5-10 yıl içerisinde Facebook'un virüse bağlı olmaksızın evden çalışmayı destekleyeceği ortaya çıkıyor. Ancak şirket, şu an için pandemiye göre hareket etmekte. Son verilere bakıldığında aşılama olsa dahi 4. dalganın önüne tam anlamıyla geçilemedi. Bir an önce aşılamanın tamamlanması tüm ülkeler açısından iyi olacağı vurgulanıyor.

Çalışanlara Aşı Şartı Getiriliyor

Öte yandan Facebook çalışanları da aşılama şartına tabi tutulacak. Çünkü aşılamayla beraber pek çok kişinin virüse karşı bağışıklık elde ettiği ve virüsten göreceği hasarı azalttığı belirtiliyor. Facebook çalışanlarının aşı olmaması durumunda şirketle olan bağlarının kesilip kesilmeyeceği gibi sorular da sorulmakta. Ancak şirketin böyle bir hamleyi destekleyeceği düşünülmüyor. Muhtemelen aşı olanlar ofiste çalışabilecek. En azından 2022 yılının Ocak ayında ofisler açılır ise bu durum gerçekleşebilir. Aşı olanların daha fazla imkandan yararlanacağı konusundaki iddialar ise muhtemelen doğru olacak. Pek çok  ABD menşeili büyük şirketin aşılama şartını devreye sokacağı düşünülüyor. Facebook bu konuda diğer şirketlerden bir adım önde ilerlemekte. Benzer bir hamlenin Amazon ve Microsoft tarafından da yapılması beklenmekte. Hastalığı daha hafif geçirmek ve sağlığınızı korumak için aşı olmanız gerekiyor. Bu noktada şirketin aşı şartı getirmesi pek çok Facebook kullanıcısı tarafından olumlu karşılanmakta. Bir an önce topluma adapte olabilmek ve toplum bağışıklığını da sağlayabilmek adına aşılanmanın önemi vurgulanıyor. Aşılama işlemleri ABD başta olmak üzere pek çok ülkede hızlı bir şekilde devam etmekte. Ülkemizde de aşılama önemli bir aşama kaydetti.

Son Haberler