Google Chrome Yeni Tasarımıyla Karşınızda! Chrome'daki Sekmeler Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Google Chrome Yeni Tasarımıyla Karşınızda! Chrome'daki Sekmeler Hayal Kırıklığına Uğrattı!
Google, Chrome için sekmelerinin tasarımını değiştirdi. Yeni tasarım daha kullanışlı gibi gözükse de aslında sanılanın aksine bazı kullanıcılar...

Google, Chrome için sekmelerinin tasarımını değiştirdi. Yeni tasarım daha kullanışlı gibi gözükse de aslında sanılanın aksine bazı kullanıcılar bu sekmelere hiç alışamadı. Düzenli olarak Google Chrome kullanan milyonlarca kişinin sekmelere alışmakta zorluk çektiği öğrenildi. Ancak bu konuda uzun süredir güncellemeler yapılmadığı için normal karşılanması gerekiyor. Peki Chrome sekmeleri nasıl değişti? Eski Google Chrome nasıl açılır? İşte güncellemeyi beğenmeyenler için eski Chrome sekme tasarımı nasıl yapılır açıklıyoruz.

Google Chrome Sekmeleri Değişti

Google Chrome kullanıcıları, sekmeleri ana sayfada görüntüleyebilecek. Böylelikle hızlı bir şekilde yan sekmelere geçiş imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca daha büyük şekilde gözükeceği için tıklama konusunda da zorluk yaşamayacaksınız. Google, görüntü kirliliğinin yanı sıra basit bir model üzerinde çalışıyor. Hem pratik hem de olabildiğince sade görüntü ile çok daha etkili bir Google deneyimi sizleri bekliyor olacak. Son zamanlarda Chrome için çok fazla yenilik yapılmamıştı. Tarayıcı bazında yenilikler birkaç ay öncesinde duyurulmuştu. Her ay düzenli olarak tarayıcının teknik detayları güncellense de sekmelerle ilgili güncellemeler son bir aydır yapılıyor desek yeridir. Google, uzun aralıklarla yapılan bu güncellemeler nedeniyle kullanıcıların olumsuz yorumlarıyla karşılaşmış olabilir. Tüm bu ipuçları birleştirildiğinde şirketin biraz daha zamana ihtiyacı olduğu görülüyor.

Eski Sekme Tasarıma Dönmek

Google Chrome kullananlar eski sekme tasarımını açmak için bir ayar uygulamalısınız. Chrome'nin sayfasını açın ve adres çubuğuna chrome://flags yazın. Daha sonra Search Flags yerine gelerek enable-start-surface yazmalısınız. Start Surface'yi devre dışı yani bırakmalısınız. Tüm bunları yaptığınızda eski mobil sekme tasarımını görmüş olacaksınız. Mobil Chrome kullanıcıları için yenilikler gelmeye devam etse de bunların hazmedilmesi ve alışılması biraz vakit alacak. Önümüzdeki aylarda sekmelerle ilgili görüşler dikkate alınabilir ve bu doğrultuda yeni güncellemeler yapılabilir. Şirketin elinden geleni yaptığı ve tarayıcıyı geliştirmek için büyük çaba sarf ettiği biliniyor. Çoğunlukla arama optimizasyonunda değişiklikler yapan Google, en doğru sonucu verebilmek adına her ay güncelleme yayınlıyor. Bu güncellemeler sonrasında pek çok internet sitesinin sıralamalardaki yeri değişiyor. Anahtar kelimede elde ettikleri sonuçlar Google'nin güncellemesine bağlı olarak yerinden oynayabilmekte.

Tasarım Mobilde Geçerli

Chrome sekme tasarımı mobil cihazlarda geçerli olacak. Pek çok kişi PC üzerinden kontrol sağlasa da mobili kontrol etmeniz en doğrusudur. Haziran ayından beridir kısıtlı kullanıcılarla test edilen güncelleme artık çok global hale geldi. Güncellemenin yayınlanmasıyla beraber değerlendirmeler de büyük önem kazanacak. Bakalım Chrome sekme tasarımı beğenilecek mi?

Son Haberler