Google Chrome'a Yeni Özellik Ekleniyor Artık Drive Dosyaları İçin Öneriler Gösterecek

Google Chrome'a Yeni Özellik Ekleniyor Artık Drive Dosyaları İçin Öneriler Gösterecek
Google Chrome'un tüm dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılması nedeniyle, tarayıcı, kullanıcı tabanının sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak...

Google Chrome'un tüm dünyada milyarlarca insan tarafından kullanılması nedeniyle, tarayıcı, kullanıcı tabanının sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak için yeni özellikler ve iyileştirmelerle düzenli olarak güncellenmektedir. Daha dün, Chrome'un Microsoft'un yakında çıkacak olan Windows 11 sürümünün tasarım diliyle eşleşmesi için büyük olasılıkla köşeleri yuvarladığını öğrendik. Artık Google, Chrome'da yeni bir sekme açtığınızda yakında Drive dosyalarını ortaya çıkarmaya başlayacağını açıkladı.

Şirket, ortaya çıkan içeriğin size yeniliğe dayalı dosyaları göstermek yerine "akıllı önerilere" dayalı olacağını söylüyor. Google'a göre, bu, aşağıda görülebileceği gibi, yeni bir Chrome sekmesinde sağlanan yeni kullanıcı arayüzünden doğrudan alabilecekleri için, ihtiyaç duydukları dosyayı bulma konusunda kullanıcılara zamandan ve zihinsel çabadan tasarruf sağlayacaktır.

Google, Yeni Sekme Sayfası arayüzünü özelleştirmediyseniz bu deneyimin varsayılan olarak etkinleştirileceğini söylüyor. Bir BT yöneticisi kuruluş düzeyinde Yeni Sekme Sayfası için özel bir deneyim ayarladıysa, bu özellik bu kullanıcılar için varsayılan olarak etkinleştirilmeyecektir. BT yöneticileri, ayarın nasıl değiştirileceğini öğrenmek için bu sayfaya gidebilir. Bu arada, kuruluş dışı kullanıcılar, Google Drive kartlarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için sağ alt köşedeki "Chrome'u Özelleştir" düğmesini kullanabilir.

Chrome'daki Google Drive kartları için akıllı öneriler, "Kademeli kullanıma sunma" temelinde yayınlanacak şekilde ayarlanmıştır; bu, özelliğin size görünür hale gelmesinin 15 gün kadar sürebileceği anlamına gelir. Henüz cihazlarımızda yok. Tüm kişisel Google hesaplarına, Google Workspace müşterilerine ve G Suite Basic ve Business müşterilerine sunuluyor.

Son Haberler