Gurman: iPhone 14 Farklı Bir Tasarım İle Karşımıza Çıkacak

Gurman: iPhone 14 Farklı Bir Tasarım İle Karşımıza Çıkacak
Bloomberg'den Mark Gurman, Power On bülteninin başka bir baskısı ile geri döndü. Gurman, bu sefer iPhone 14 ile ilgili söylentileri ikiye katlıyor. Gürman,...

Bloomberg'den Mark Gurman, Power On bülteninin başka bir baskısı ile geri döndü. Gurman, bu sefer iPhone 14 ile ilgili söylentileri ikiye katlıyor. Gürman, kullanıcıların iPhone 14 için "yeni giriş seviyesi ve Pro modeller ve eksiksiz bir yeniden tasarım" bekleyebileceklerini, çünkü "bu yılki küçük değişiklikler aynı zamanda Apple mühendislerinin iPhone 14'ün arkasında çalıştığı anlamına geliyor" diyor.

Apple'ın iPhone 14 serisi için tam bir yeniden tasarım sunacağını ilk kez duymuyoruz. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın üst seviye iPhone 14 Pro ile başlayarak 2022'de çentiği düşüreceğini zaten söyledi. Kuo, tasarım değişikliğini "delik tasarımı" olarak tanımlıyor. Bu, şu anda birçok üst düzey iPhone işlemesinde kullanılana benzer.

YouTuber ve sızıntı yapan Jon Prosser, iPhone 14 Pro Max'in gerçek hayat görüntülerini çentiksiz gördüğünü iddia ederek delik tasarımını da destekledi.

Dizisi hakkında, Apple'ın iPhone mini'yi terk edip yeni bir "iPhone 14 Max" a odaklanacağı söyleniyor, bu nedenle dizide normal bir iPhone, bir Max modeli ve iki Pro sürümü bulunacak.

Ekran altı Touch ID'ye gelince, Ming-Chi Kuo, Apple'ın bu teknoloji üzerinde çalıştığını ancak 2022 iPhone serisi için zamanında hazır olup olmayacağı henüz belli olmadığını bildirdi. Kısa süre önce bunun 2023 iPhone'un bir özelliği olacağını söylerken, 2024'te Apple nihayet katlanabilir bir cihaz tanıtacak.

Katlanabilir iPhone'lardan bahseden Mark Gurman, Apple'ın "birkaç yıl içinde piyasaya sürülebilecek" kendi katlanabilir cihazlarını geliştirdiğini söylüyor ve bu da Kuo'nun raporunu doğruluyor.

Son Haberler