Apple yeni karaoke özelliğini tanıttı

Apple yeni karaoke özelliğini tanıttı
Apple Music Sing olarak adlandırılan yeni özellik bu ayın sonunda tüm Apple Music abonelerine iPhone, iPad ve yeni Apple TV 4K gibi cihazlarda sunulacak.

Apple, Apple Music'e yeni bir karaoke özelliği getirdi. Gerçek zamanlı şarkı sözü deneyimi üzerine inşa edilen "Apple Music Sing", Apple Music'e entegre edilmiş karaoke tarzı bir mod. Kullanıcıların kendilerini şarkı söylerken duyabilmeleri için ayarlanabilir vokallerle milyonlarca şarkıya eşlik etmelerine olanak tanıyor.

Apple Music ve Beats Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, "Apple Music'in şarkı sözü deneyimi sürekli olarak servisimizin en popüler özelliklerinden biri" dedi.

"Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarımızın en sevdikleri şarkılara eşlik etmeyi sevdiklerini zaten biliyoruz, bu yüzden şarkı söyleyerek müzikle daha da fazla etkileşim sağlamak için bu teklifi daha da geliştirmek istedik. Gerçekten çok eğlenceli, müşterilerimiz buna bayılacak" diye ekledi Schusser.

Şirkete göre, bu yeni karaoke tarzı mod, kullanıcılara gerçek zamanlı şarkı sözlerini gösterirken ayarlanabilir vokaller, arka plan vokalleri, düet görünümü gibi özellikler getiriyor.

Şirket, Sing'in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra 50'den fazla karşılaştırma çalma listesi ekleyecek. Bu listelerde tüm dünyada popüler olan epik karaoke şarkıları, düetler, korolar ve marşlar yer alacak.

İlginç bir şekilde, kullanıcılar milyonlarca şarkıya animasyonlu sözlerle eşlik edebilecek ve düet görünümü ile birkaç vokalisti ekranın karşı taraflarında göstermeye davet edebilecekler.

Bu arada, Çarşamba günü CEO Tim Cook, Asya merkezli üretime olan bağımlılığı azaltarak Apple Inc'in artık ABD'de çip üreteceğini doğruladı. Cook Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Apple silikonları kullanıcılarımız için yeni bir performans seviyesinin kilidini açıyor. Ve çok yakında bu çiplerin birçoğu Made in America damgasını taşıyacak." iPhone üreticisi yaklaşık on yıl sonra ilk kez ABD'de çip üretecek. Cook, Apple'ın halihazırda iPhone üreticisi için çip üreten TSMC ile olan ilişkisini genişleteceğini söyledi. 2024'te faaliyete geçmesi planlanan tesis, başlangıçta duyurulandan daha gelişmiş bir çip üretecek.

Son Haberler