Apple'dan eski iPad'i olanları üzecek haber! Bu iPad modelleri için iPadOS 17 desteğini gelmeyebilir

Apple'dan eski iPad'i olanları üzecek haber! Bu iPad modelleri için iPadOS 17 desteğini gelmeyebilir
Apple, 5. Nesil iPad, birinci nesil 9.7 inç iPad Pro ve birinci nesil 12.9 inç iPad Pro için iPadOS 17 desteğini sonlandırabilir.

Apple'ın yıllık geliştirici konferansı WWDC 2023 10 Haziran'da başlayacak. Şirket etkinlikte iPadOS, iOS, macOS, WatchOS ve tvOS olmak üzere en yeni işletim sistemlerini duyuracak.

iPhoneSoft tarafından hazırlanan bir rapora göre, Apple bazı eski iPad modelleri için yaklaşan iPadOS 17'yi bırakabilir. Raporda, sadece 2017'den sonra piyasaya sürülen iPad'lerin iPadOS 17 ile uyumlu olmasının beklendiği iddia ediliyor.

Cupertino merkezli şirketin 5. Nesil iPad, birinci nesil 9.7 inç iPad Pro ve birinci nesil 12.9 inç iPad Pro için iPadOS 17 desteğini bırakabileceği belirtiliyor. Rapor, bu ayın başlarında Apple'ın eski Apple cihazları için yazılım desteğini sona erdirebileceğini söyleyen bir önceki raporla da örtüşüyor.

iOS 17 ile uyumlu olabilecek iPad modellerinin listesi şunları içerebilir: - iPad Air 3. nesil ve sonrası, iPad 6. nesil ve sonrası, iPad mini 5. nesil ve sonrası. Listeye 2017 ve sonrasında piyasaya sürülen iPad Pro modelleri de dahil olabilir.

Bu arada, Apple'ın en son işletim sistemiyle önemli değişiklikler getirmeyi planladığı bildiriliyor. Bunlar arasında uygulamaların yandan yüklenmesi, Cüzdan uygulaması ve Find My uygulamasındaki geliştirmeler yer alabilir.

Bloomberg'den Mark Gurman'a göre, Apple'ın iOS 17 ile birlikte temel sistem uygulamalarına yönelik güncellemelere odaklanması muhtemel. "The MacRumors Show" podcast'inde Gurman, Find My uygulamasında konum konusunda daha büyük bir itici güçle geliştirmeler yapılacağını söyledi.

Son Haberler