Apple’dan şoke eden karar: O uygulamayı kendi cihazlarından önce Android telefonlara sundu!

Apple’dan şoke eden karar: O uygulamayı kendi cihazlarından önce Android telefonlara sundu!
Apple, kısa süre önce sevilen bir uygulamasını Android cihazlar için kullanıma sundu. İlginç olan şu ki bu uygulama halen Mac ve iPad’lerde bile kullanılamıyor.

Apple, diğer rakiplerine baktığımızda iOS işletim sistemiyle bağımsız, kendi halinde yoluna devam ediyor. Oldukça stabil işletim sistemi olan teknoloji devi; iOS, iPadOS ve macOS gibi özel yazılımlarıyla kendi cihazlarını destekliyor. Öyle ki bir uygulama söz konusu olduğunda da öncelik yine Apple ekosistemindeki cihazlara sunuluyor.

Fakat bu durum yakın zamanda değişmiş gibi duruyor. Zira Apple’ın popüler uygulaması henüz iPad ve Mac’lere sunulmadan Android cihazlar için çıkış yaptı. Söz konusu uygulamanın adı Apple Music Classical ve klasik müzik tutkunları için geliştirildi.

APPLE MUSİC CLASSİCAL’IN ANDROİD UYGULAMASI ÇIKTI

100 milyonun üzerinde şarkıya içerisinde barındıran Apple Music, 5 milyondan fazla parça ve 1,2 milyondan fazla kayıt ile dünyanın en popüler klasik müzik kataloglarından biri konumunda. Kayıtlar 192 kHz/24 bit Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız ile en yüksek ses kalitesinde ve dolby atmos destekli uzamsal ses desteği dahilinde sunuluyor.

Bilmeyenler için Apple Music Classical'da besteciye, katalog numarasına, döneme, müzik aletine vb. göre arama yapılabilir ve göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra biyografiler ve eser açıklamaları okunabilir, dinlenen albüm veya kayıt hakkında orkestra şefi, kayıt etiketi veya çıkış yılı gibi bilgileri görüntülemek de mümkün.

Söz konusu uygulamanın iPadOS ve macOS’tan önce Android cihazlara gelmesi tartışmalara neden oldu. Nitekim bu durum her iki cihaz için bu özelliğin gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Apple, ilerleyen zamanda klasik müzik uygulamasını iPad ve Mac kullanıcılarına da sunacaktır.

Kaynak: macrumors
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler