Çevrimiçi yarı zamanlı iş dolandırıcılığı: ED, Karnataka'daki 80 banka hesabını dondurdu

Çevrimiçi yarı zamanlı iş dolandırıcılığı: ED, Karnataka'daki 80 banka hesabını dondurdu
Acil Servis, geçen yıl 3 Mart'ta Güney Siber Ekonomi ve Narkotik Suçlar Polis Karakolu tarafından 'Messrs Super Like Çevrimiçi Kazanç Uygulaması' ve diğer sanıklara karşı kaydedilen bir FIR'a dayanarak kara para aklama soruşturması başlattı.

Rs 1 crore bakiyesi olan seksen banka hesabı, kısmi bağlı çevrimiçi işler vaat eden bir dolandırıcılık olan "Süper Beğeni Kazanma Uygulaması" ile ilgili bir davada devam eden soruşturmanın bir parçası olarak İcra Dairesi (ED) tarafından burada donduruldu. Bir ED sözcüsü, Pazartesi ve Salı günleri Bengaluru'da 16 yerde yürütülen iki günlük arama işlemleri sırasında sanıkların banka hesaplarının dondurulduğunu söyledi.

Yetkili, aramaların zanlıların konutlarında ve ayrıca PhonePe, Paytm, Google Pay ve Amazon Pay dahil olmak üzere ödeme ağ geçitlerinin ofislerinde ve HDFC gibi bankalarda Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (PMLA) hükümleri uyarınca yapıldığını söyledi. , ICICI ve Dhanalakshmi.

Acil Servis, geçen yıl 3 Mart'ta Güney Siber Ekonomi ve Narkotik Suçlar Polis Karakolu tarafından "Messrs Super Like Çevrimiçi Kazanç Uygulaması" ve diğer sanıklara karşı kaydedilen bir FIR'a dayanarak kara para aklama soruşturması başlattı.

13 Ocak'ta polis, davada iki Çin uyruklu - Shen Long ve Himani - de dahil olmak üzere 50 sanık hakkında Bengaluru'daki Baş Şehir Hukuk ve Oturum Hakimi mahkemesine bir suçlamada bulundu.

Vakanın detaylarını veren sözcü, uygulamanın müşterilerinin bir miktar para yatırmak ve ünlülerin fotoğraf ve videolarını paylaşmak zorunda kaldıklarını söyledi. Daha sonra parayı kar olarak geri alacaklardı.

ED, "Bu kazançlı plana ilgi duyan halk, uygulamaya fon yatırdı. Ünlülerin videolarını paylaştıktan sonra, bir süre kar olarak biraz para kazandılar" dedi.

Ancak daha sonra müşteriler video ve fotoğraf paylaşmalarına rağmen herhangi bir geri dönüş alamadılar. Sözcü, yatırdıkları parayı çekmeye çalıştıklarında, uygulamanın tutarlarını bloke ettiğini söyledi.

Sözcü, "Böylece sanıklar halkı kandırarak halktan büyük miktarlarda para topladılar ve paralarını iade etmediler. Planlı suçlarla ilgili suç eylemleri işlendi."

Acil servis, davayla ilgili daha fazla soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Son Haberler