Galaxy Tab A9 test edildi: İşte merak edilen özellikler

Galaxy Tab A9 test edildi: İşte merak edilen özellikler
Galaxy Tab A9, lansman öncesinde test aşamasından geçti. Peki tabletin özellikleri neler? İşte merak edilen Galaxy Tab A9 özellikleri...

Samsung, amiral gemisi cihazların yanı sıra orta ve bütçe odaklı ürün yelpazesini genişletmeyi sürdürüyor. Galaxy Tab A9 da bu kapsamda merak edilen tabletler arasında yer alıyordu. Tam bir bütçe tableti olan Tab A9'un lansman öncesinde test edildiği öğrenildi.

Galaxy Tab A9 özellikleri belli olmaya başladı

Aktarıldığı kadarıyla Samsung'un yeni bütçe tableti Galaxy Tab A9, 2,20 GHz altı çekirdek ve 2,20 GHz hızında iki çekirdek olmak üzere sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olacak. Ayrıca bu işlemciye Mali-G57 MC2 GPU eşlik ediyor. Dolayısıyla bu bilgiler tabletin MediaTek Helio G99 paltformundan güç alacağını doğruluyor.

Benchmark sonuçlarına bakıldığında Galaxy Tab A9, Geekbench'in tek çekirdek testinde 735, çoklu çekirdek testlerinde ise 1.766 puan alıyor. Bu sonuçların, özellikle Qualcomm tarafında Snapdragon 695'e yakın olduğunu belirtelim. Ayrıca Geekbench sızıntısı, cihazın Andrpid 13 işletim sistemi ve 4GB RAM'e sahip olacağını da doğruladı.

Sertifikasyon sitelerinden alınan bilgilere göre Galaxy Tab A9, 15W hızlı şarj destekli 5.100mAh büyüklüğünde pil paketine sahip olacak. Bunun haricinde yeni tabletin, SM-X110 model numarasına (Wi-Fi modeli) sahip olacağı belirtiliyor. Samsung, Galaxy Tab A9 için herhangi bir tarih paylaşmadı. Ancak sızıntıların yoğunluğu düşüldüğünde çok yakında vitrine çıkacağını söyleyebilirilz.

Son Haberler