Google aramaya zoom özelliği ekledi

Google aramaya zoom özelliği ekledi
Artık Google'da + simgesiyle belirtilen ve bir aramada hızlıca yakınlaştırılabilen veya geri gidilebilen konular ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. İşte aramayı basitleştiren yeni özelliğe dair detaylar

Google'a göre, bir kullanıcı bir arama yaptığında, sistem, arama motorunun kullanıcıların web'deki içeriği nasıl aradığı ve analiz ettiği hakkında anladıklarına dayanarak otomatik olarak alakalı arama sonuçlarını gösterecektir.

Google, aramanızı daha kolay ve hızlı hale getirmek için yeni bir özellik sundu. Amerikan teknoloji şirketi, Google Arama'da video, haber, resim veya alışveriş sonuçlarını görmek için filtrelerin yanı sıra ilgili konuların kaydırılması kolay bir listesini de sunuyor.

Google bir blog yazısında, "Hem konular hem de filtreler, sistemlerimizin otomatik olarak belirli sorgunuz için en yararlı olduğunu belirlediği sırada gösterilir. İstediğiniz belirli bir filtreyi göremiyorsanız, satırın sonunda bulunan "Tüm filtreler" seçeneğini kullanarak daha fazlasını bulabilirsiniz."

Arama motoru, bir konuya dokunmanın o konuyu kullanıcının sorgusuna ekleyeceğini açıklıyor. Bu, tarayıcının kullanıcı arama sonuçlarını daha az yazarak hassaslaştırmasına yardımcı olacaktır. Örneğin, bir kullanıcı akşam yemeği fikirleri arıyorsa, sağlıklı veya kolay gibi başlıklar görebilir. Google'a göre bu konular dinamiktir ve kullanıcılar dokundukça değişerek onlara daha fazla seçenek sunacak ve yeni alanları keşfetmelerine yardımcı olacaktır.

Şirket, bu güncellemenin önümüzdeki haftalarda ABD'deki kullanıcılar için Android, iOS ve mobil web'de kullanıma sunulacağını söylüyor.

Son Haberler