Google, harita hizmeti Waze ile harita ürünleri ekiplerini birleştirecek

Google, harita hizmeti Waze ile harita ürünleri ekiplerini birleştirecek
Google, süreçleri konsolide etmek amacıyla 9 Aralık'tan itibaren harita hizmeti Waze ve Google Maps gibi ürünler üzerinde çalışan ekipleri birleştireceğini söyledi.

Waze CEO'su Neha Parikh'in bir geçiş döneminin ardından şirketten ayrılacağını açıklayan Google, Waze'in dünya çapında yaklaşık 151 milyon aylık aktif kullanıcısı olan bağımsız bir uygulama olmaya devam edeceğini belirtti.

Bir Google sözcüsü, Alphabet Inc.e ait şirketin 2013 yılında 1 milyar dolara satın aldığı Waze'i, Google Maps, Google Earth ve Street View'u içeren gerçek dünya haritalama ürünleri portföyü olan Google Geo'ya entegre edeceğini söyledi.

Waze CEO'su Neha Parikh'in bir geçiş döneminin ardından şirketten ayrılacağını belirten Google, Waze'in dünya çapında yaklaşık 151 milyon aylık aktif kullanıcısı olan bağımsız bir uygulama olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Sözcü, "Waze ekibini Geo'nun gerçek dünya haritalama ürünleri portföyüne katarak, ekipler daha da artan teknik işbirliğinden yararlanacak" dedi.

Alphabet CEO'su Sundar Pichai 12 Temmuz tarihli bir mektupta, şirketin süreçleri düzene sokacağını ve yatırımları çakıştıkları yerlerde birleştireceğini söyledi.

Şubat 2021'de Waze'in eski üst düzey yöneticisi Noam Bardin, Google bünyesinde büyümekte zorlandıklarını ve Waze'in "bağımsız kalsaydık muhtemelen daha hızlı ve çok daha verimli bir şekilde büyüyebileceğini" söyledi.

Son Haberler