Google, Meet'e konuşmacı notları özelliği ekledi

Google, Meet'e konuşmacı notları özelliği ekledi
Google, daha önce Google Meet'te Google Slaytları sunmak için bir özellik sunmuş ve kullanıcıların Slaytları sunarak izleyicilerle tek bir yerde etkileşim kurmasını sağlamıştı. Artık kullanıcılar konuşmacı notlarını Google Meet uygulaması içinde de görüntüleyebilecek

Kullanıcılar Google Meet'te bir slayt sunarken, toplantı içinde konuşmacı notlarını göstermek için Slaytlar kontrol çubuğunda bulunan konuşmacı notları düğmesine tıklayabilirler. Bu özellik, sunum yapanların notlar ve slaytlar arasında geçiş yapmadan içeriği görüntülemelerine ve hedef kitleleriyle etkileşim kurmalarına yardımcı olacak.

Kullanıcılar Google Meet'te bir slayt sunarken, toplantı içinde konuşmacı notlarını göstermek için Slaytlar kontrol çubuğunda bulunan konuşmacı notları düğmesine tıklayabilirler. Bu, sunum yapanların notlar ve slaytlar arasında geçiş yapmadan içeriği görüntülemelerine ve hedef kitleleriyle etkileşim kurmalarına yardımcı olacak.

Teknoloji şirketi, herhangi bir yönetici kontrolü içermediğini ve kişisel Google Hesapları ve Çalışma Alanı olan kullanıcılar tarafından kullanılamadığını belirtti. Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Education Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve daha fazlasına sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilecek olması dikkat çekicidir.

Bu arada, Google ve Temasek tarafından desteklenen bir kısa video paylaşım platformu olan ShareChat, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, startup'ların yatırımcıların maliyetleri düşürme baskısıyla karşı karşıya kalması nedeniyle çalışanlarının yaklaşık %20'sinin işine son verdiğini söyledi.

ShareChat İcra Kurulu Başkanı Ankush Sachdeva, Reuters tarafından görülen bir iç yazışmada, "Mevcut küresel ekonomik gerilemenin çok daha uzun süreli olacağına dair artan bir piyasa konsensüsü var ve bu nedenle maalesef ekip büyüklüğümüzü azaltarak daha fazla maliyet tasarrufu aramak zorundayız" dedi.

Venture Intelligence'a göre Hintli girişimler geçen yıl 24 milyar dolar topladı ve bu rakam 2021'dekinden üçte bir daha az.

Yatırımcılar, dünya genelinde teknoloji hisselerini vuran çalkantılı bir borsada yüksek değerlemelere karşı daha ihtiyatlı hale geldikçe, son aylarda kârlı olmak için binlerce çalışanı işten çıkardılar.

ShareChat ayrıca son altı ay içinde pazarlama ve altyapı da dahil olmak üzere işletme genelinde "maliyetleri agresif bir şekilde optimize ettiğini" söyledi.

Bir ShareChat sözcüsü, "Sermaye pahalılaştıkça, şirketlerin bahislerini önceliklendirmeleri ve yalnızca en yüksek etkiye sahip projelere yatırım yapmaları gerekiyor" dedi. "2023 ve 2024 yılları boyunca belirsiz küresel ekonomik koşullarda yelken açmayı hedefliyoruz."

5 milyar dolar değerindeki Bengaluru merkezli ShareChat'in web sitesine göre 2.200'den fazla çalışanı var ve ekibini küresel olarak Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'ya yayıyor.

Son Haberler