"Health Connect", Android 14 sistem yazılımına entegre edilebilir

"Health Connect", Android 14 sistem yazılımına entegre edilebilir
Google, Health Connect'i Android 14'te varsayılan uygulama haline getirebilir.

Bilindiği üzere Health Connect, uygulama ve cihazlardan sağlık ve fitness verilerini toplayan, güvenli bir şekilde saklayan ve kullanıcıların bu verileri diğer uygulama ve cihazlarla paylaşmasına olanak tanıyan bir Android API ve platformu.

Google ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilen bu platform çok yakında Android 14 sistem yazılımına entegre edilebilir.

Uygulama işletim sisteminin (OS) ayrılmaz bir parçası haline gelirse, giderek daha fazla uygulama geliştiricisi bu hizmeti uygulamalarına entegre edecektir.

Health Connect ile entegrasyona sahip ne kadar çok uygulama olursa, kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini uygulamalar arasında paylaşması o kadar kolay hale gelir.

Bu aynı zamanda kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini kaybetme endişesi yaşamadan farklı markaların akıllı saatleri arasında kolayca geçiş yapabileceği anlamına geliyor.

Raporda, Health Connect'in şu anda Android akıllı telefonlarda ve Wear OS akıllı saatlerde bir uygulama olarak mevcut olduğu belirtildi.

Mayıs ayında Google ve Samsung, geliştiricilere kullanıcıların sağlık ve fitness verilerini Android uygulamaları ve cihazları arasında senkronize etme fırsatı vermek için el ele verdi.

Son Haberler