Huawei P60 serisinin tasarımı paylaşıldı

Huawei P60 serisinin tasarımı paylaşıldı
Huawei’in amiral gemisi serisi P60’ın 23 Mart'ta gerçekleşecek lansmanı ööncesinde görselleri paylaşıldı. Lansmana sayılı zaman kala iddialı P60'ın tasarım görselleri şimdiden dikkat çekti.

Çin teknoloji devi Huawei'in amiral gemisi kategorisinde olan P serisinin en yeni üyesi olacak olan P60 ailesinin lansmanını 23 Mart'ta gerçekleştirecek. Lansmanına çok az bir süre kala şirket, telefonun tasarımına ufak bir bakış yayınladı.

Bu ufak bakış, bize telefonun tasarımının sunacağı iki temel özelliği gösteriyor. Kamera sistemi ve kasa tasarımı. Gelin P60 serisinin tasarımına birlikte göz atalım.

Huawei P60 serisinin sıra dışı kamera ve arka panel tasarımı

Huawei, daha önce hiç böyle tasarımı erkenden yayınlamak gibi bir hamle yapmamıştı. Telefonun alışılmışın dışında bir kamera dizaynı bulunuyor. Bu gördüğünüz devasa mercek, periskop yakınlaştırma yapabiliyor.

wtk-133044-2.jpg

Onun da ötesinde telefonun arka paneli de daha önce neredeyse hiçbir akıllı telefonda görmediğimiz sedef işlemeli gibi bir tasarıma sahip. Tasarımı paylaşılan bu cihazın P60 serisinin Pro varyantı olduğu düşünülüyor.

P60 serisi kamera sisteminin dikkate değer bir diğer özelliği, ortadaki merceğin kamera kurulumunun yüksekliğini iki katına çıkaran ayrı bir kamera tümseğine sahip olmasıdır. Telefon sırt üstü düz bir şekilde yerleştirildiğinde ne kadar yüksek olacağı merak konusu.

wtk-133044-3.jpg

Tasarım ve kamera sisteminin yanı sıra P60 Pro'nun 6,6 inç 2K BOE OLED ekrana ve güçlü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olacağı söyleniyor.

Huawei Enjoy 60 da 23 Mart'ta tanıtılacak

Huawei, Enjoy 60 hakkında tasarımı dışında başka bir şey açıklamadı. Ancak şirketin bilgisi dışında sızdırılan bir posterden telefonun HarmonyOS 3.0, 6.000 mAh pil ve 22.5W şarj desteğiyle geleceğini biliyoruz.

Son Haberler