iOS 16.2 güncellemesi büyük değişikliklerle geliyor! İşte sizi bekleyen yenilikler

iOS 16.2 güncellemesi büyük değişikliklerle geliyor! İşte sizi bekleyen yenilikler
Apple, geliştiriciler için iOS 16.2'nin beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm çeşitli değişiklikler ve en son özelliklerle birlikte geliyor. Güncellemenin getirdiği en büyük değişikliklerden biri AirDrop özelliği.

iOS 16.2 güncellemesiyle birlikte Apple, AirDrop'un "Herkes" seçeneğini zaman aşımına uğrattı ve açıldıktan sonra yalnızca 10 dakika ile sınırlandırdı. Geçtiğimiz günlerde, AirDrop'un zaman sınırı özelliğinin Çin'deki protestocuların hükümet karşıtı mesajları kitlelere yaymak için Airdrop'u kullanması nedeniyle Çin'de kullanıma sunulduğu bildirilmişti.

Bu değişikliğin şu an için iPhone'larda gerçekleşmesi muhtemel, ancak yakında Mac'lere ve iPad'lere de gelmesi bekleniyor. "10 dakika boyunca herkes" seçeneğini seçtikten sonra, AirDrop 10 dakika sonra kapanacak ve yalnızca kişilerden medya almak için "Yalnızca kişiler" seçeneğine geri dönecek.

Apple'ın en son güncellemesi olan iOS 16.2 beta sürümü şu anda dünyanın çeşitli bölgelerinde kullanıma sunuluyor.

Apple beta güncellemesini yayınladığı için şimdilik her iPhone kullanıcısı 5G'yi kullanamıyor. Üstelik bu güncelleme bir geliştirici beta sürümü. Yani sadece Apple'a kaydolan geliştiricilerin 5G'yi yalnızca test amacıyla kontrol edebilecekler.

Geliştiriciler dışında herkes genel beta sürümünü beklemek zorunda. Bu sürümün önümüzdeki haftalarda çıkması bekleniyor. Ayrıca, güncellemenin kararlı sürümünün bu yılın sonuna kadar yayınlanacağı bildiriliyor.

Bu arada Apple, geliştiricilerin hakları konusunda uzun süre devam eden tartışmaların ardından yeni App Store yönergelerini tanıttı. Yeni yönergeler, Apple geliştiricilerinin Amerikan teknoloji devinden adil davranmasını talep etmelerinin ardından güncellendi.

App Store'da yapılan değişikliklerin çoğu uygulama dışı iletişim, bir uygulama içinde iletişim bilgilerinin toplanması ve App Store'da yer alan uygulama içi etkinliklerle ilgili.

Son Haberler