Kullanıcılar uzun süredir istiyordu! O özellik YouTube Music'e sonunda geliyor

Kullanıcılar uzun süredir istiyordu! O özellik YouTube Music'e sonunda geliyor
YouTube Music kullanıcılarının uzun bir süredir istediği bir özellik olan oynatma sayısı, Android uygulamasında sonunda test ediliyor. Bu özellikle birlikte, istediğiniz sanatçının şarkılarının kaç defa dinlendiğini görme şansına sahip olacaksınız.

Spotify kadar popüler olmasa da niş bir kullanıcı kitlesine sahip olan YouTube Music, Android uygulamasında yeni bir özellik test ediyor. Spotify'da hali hazırda bulunan bu özellik, tüm müzik servisi hizmetlerinde bulunması gereken bir özellik. YouTube da kullanıcılarının talebine kulak vermiş.

YouTube Music'in Android uygulamasında test edilen 'oynatma sayısı' özelliği ile birlikte platformda bir şarkının kullanıcılar tarafından kaç kez dinlendiğini gösterecek. Aynı YouTube videolarının izlenme sayısı gibi şarkıların da oynatma sayılarını görebileceğiz.

Youtube Music Android uygulamasında oynatma sayısı nasıl görünecek?

Özellik her ne kadar güzel olsa da şu an için bir sınırlamaya tabi gibi görünüyor zira oynatma sayıları sadece bir sanatçının ana sayfasında ve sadece en popüler beş şarkı için görünüyor.

Oynatma sayısı içeren YouTube Music Android uygulamasının sürümü 6.03.51 olmasına rağmen, bu sürüme sahip kullanıcıların belirttiğine göre henüz oynatma sayısı yok. Google muhtemelen bu özelliği test etmek için sunucu tarafında bir güncelleme kullanıyor ve bu bağlamda memnun kaldığında, güncellemeyi tüm Android kullanıcılarına gönderecektir.

Bu özellik muhtemelen daha da geliştirilecektir.

Son Haberler