Meta Verified nedir ve nasıl çalışır? Facebook mavi rozetli doğrulama nasıl alınır?

Meta Verified nedir ve nasıl çalışır? Facebook mavi rozetli doğrulama nasıl alınır?
FB ve Instagram kullanıcıları için Meta Verified ABD'de başlatıldı. Şirket, bu özelliğin içerik oluşturucuların Instagram veya Facebook'ta topluluklarını oluşturmaya odaklanabilmeleri için bir varlık oluşturmalarına yardımcı olacağını söyledi.

ABD'deki Facebook ve Instagram kullanıcıları yakında hesaplarında mavi çek satın alabilecekler. Bir gönderi aracılığıyla duyuru yapan Meta, "Kimliğe bürünme korumaları ile hesap doğrulama ve daha fazla görünürlük ve desteğe erişim içeren yeni bir abonelik paketi olan Meta Verified'ı test ediyoruz" dedi.

Şirket, ücretli seçeneği önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak daha fazla ABD'li kullanıcıya sunmayı planlıyor.

Meta, Meta Verified'ı ilk olarak Şubat ayında Avustralya ve Yeni Zelanda'da test etmeye başladı. Meta Verified, web'de aylık 11,99 USD'den ( ₹989) veya mobilde aylık 14,99 USD'den ( ₹1.237) başlıyor. CNN Business'ın haberine göre, bu seçenek doğrulamanın yanı sıra taklit hesaplara karşı ekstra koruma ve müşteri desteğine doğrudan erişim gibi avantajlar da sunuyor.

Sahte hesaplardan kaçınmak için, mavi rozet almak isteyen müşterilerin profil adları ve resimleriyle eşleşen bir devlet kimliği sağlamaları gerekecektir. Meta Verified için yaş sınırı 18 ve üstüdür.

Zuckerberg Şubat ayında bir Instagram yayın kanalında "Bu yeni özellik, hizmetlerimiz genelinde özgünlüğü ve güvenliği artırmakla ilgili" diye yazdı.

Meta, Discord, Reddit ve YouTube gibi kendi abonelik tabanlı modellerine sahip diğer platformlara katılıyor. CNN Business, Twitter'ın sahte "doğrulanmış" hesapların ortaya çıkmasının ardından Aralık ayında kendi doğrulama abonelik hizmeti olan Twitter Blue'yu yeniden başlattığını söyledi. Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın platformu 44 milyar dolara satın aldıktan sonra abonelik işini büyütme girişiminin bir parçası olan Twitter Blue, iOS ve Android aboneleri için ayda 11 dolara mal oluyor.

CNN Business Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Meta için bu hamlenin, Apple'daki gizlilik değişiklikleri ve resesyon korkuları nedeniyle bütçelerin sıkılaştırılması da dahil olmak üzere bir dizi faktörün baskısı altında olduğu bir dönemde, reklamcılığın ötesinde başka bir gelir akışı vaat ettiğini söyledi.

Son Haberler