Microsoft nihayet o özelliği Windows'a getiriyor

Microsoft nihayet o özelliği Windows'a getiriyor
Microsoft, Windows kullanıcıları için dahili ekran kayıt aracını kullanıma sunuyor

Microsoft, Windows 11 kullanıcıları için yerleşik bir ekran kayıt aracını kullanıma sunmaya başladı. Şirket tarafından bir blog yazısı aracılığıyla duyurulan Windows 11'deki Ekran Alıntısı Aracı yakında 11.2211.35.0 sürümüne güncellenecek. Güncelleme Windows 11 dizüstü bilgisayarlar için ekran kayıt özelliği getirecek ve böylece bilgisayarın ekranını kaydetmek için üçüncü taraf uygulamalara olan bağımlılığı azaltacak.

"Ekran Alıntısı Aracı'nın Insider topluluğu arasında favori olduğunu biliyoruz, bu nedenle bu güncellemeyle birlikte yerleşik bir ekran kaydedici sunacağımız için çok heyecanlıyız! Ekran Alıntısı Aracı, bilgisayarınızdan içerik yakalamayı ve paylaşmayı her zaman hızlı ve kolay hale getirmiştir ve yerleşik ekran kaydı ile bu yetenekleri daha da fazla içerik türüne genişletiyoruz" dedi.

Başlamak için dizüstü bilgisayarınızda Ekran Alıntısı aracını açmanız yeterli. Burada yeni bir kayıt seçeneği göreceksiniz. Microsoft, kullanıcıların ekran kayıt oturumuna başlamadan önce ekranın kaydetmek istedikleri bölümünü ayarlayabileceklerini söylüyor. Kullanıcılar ayrıca kayıtları kaydetmeden veya başkalarıyla paylaşmadan önce gözden geçirebilecekler.

Şirket bu özelliğin önizlemesini Dev Channel'daki Windows Insider'lara sunuyor. Microsoft, kullanıcıların bu önizleme ile ilgili deneyimlerini etkileyebilecek birkaç sorunla karşılaşabileceğini söylüyor. Örneğin, bazı kullanıcılar "Başlat" düğmesine tıkladıklarında ve kayıt başladığında hafif bir gecikme fark edebilirler. Ayrıca, uygulama içinden yeni bir ekran alıntısı başlatıldığında Ekran Alıntısı Aracı uygulama penceresinin geri yüklenmediği bilinen bir sorun var.

Kullanıcılar geri bildirimlerini Uygulamalar > Ekran Alıntısı Aracı altındaki Geri Bildirim Merkezi'nde (WIN + F) dosyalayabilirler.

Son Haberler