Netflix çocuk içeriklerinde reklam göstermeyecek!

Netflix çocuk içeriklerinde reklam göstermeyecek!
Popüler dijital streaming platformu Netflix çok yakında reklamlı abonelik paketi sunacak. Şirket, bu pakette yalnızca tek bir kategoride reklam göstermeyecek. Çocuklar, reklamlardan mahrum tutulacak.

Netflix, reklamlı abonelik projelerini duyurmasıyla takipçilerinden tepki toplamasına rağmen bu yolda ısrarcı gibi görünüyor. Ancak kendilerine bir kırmızı çizgi çekmişler ve Netflix’in tek bir kategorisi reklamsız olacak.

Bildiğiniz gibi Netflix’te YouTube Kids dolayısıyla çok da popüler olmayan çocuk programları da var. Netflix, yaptığı açıklamaya göre reklamlı abonelik programına üye olan kullanıcılar çocuk programlarından birini açtığı zaman reklam görmeyecek.

netflix-cocuk-iceriklerinde-reklam-gostermeyecek.png

Netflix orijinal yapımı çocuk programlarında reklam gösterilmeyecek

Netflix, ortaklarıyla yaptığı bir toplantıda orijinal yapım çocuk programları sırasında reklam yayınlamayacağını belirtti. Netflix’in bunu söylediği bilgisi ise henüz şirket tam olarak onaylanmadı ve Bloomberg'in haberine göre bu bilgiler isminin yayınlanmasını istemeyen kişilerden geldi.

Bu arada muhtemelen Netflix'e çocuk programlarının haklarını lisanslayan bazı stüdyolar, zaten şirketin bu programlarda reklam yayınlamasına izin vermez. İsmini vermeyen şirket sözcüsü, Netflix’in orijinal çocuk yapımlarının en azından ilk başta reklamsız kalması gerektiğine karar verdiğini ve bunun film yapımcılarının endişelerini gidermesini beklediklerini belirtti.

netflix-cocuk-iceriklerinde-reklam-gostermeyecek-001.jpg

Netflix’in reklamlı abonelik planlamaları henüz tam olarak bitmiş değil. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmaya lütfen unutmayın.

Son Haberler