Snapchat, House of the Dragon ejderhalarını AR filtresi yaptı!

Snapchat, House of the Dragon ejderhalarını AR filtresi yaptı!
Snapchat, HBO Max ile önemli bir anlaşmaya imza attı. Platform, bugün yayınlanacak House of the Dragon dizisinin ejderhalarını AR filtresi olarak kullanıcılarına sundu.

Popüler sosyal medya platformu Snapchat her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Şirket, özellikle de ilgi çekici AR filtreleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Son olarak HBO Max adlı dijital streaming servisiyle anlaşan platform, Game of Thrones evreninde geçen House of the Dragon dizisi için önemli bir ortaklık kurdu.

House of the Dragon hayranlarının ilgisini çekebilecek yeni Snapchat özelliği resmen yayınlandı. Fakat bu özellikten yararlanabilmek için bazı şartlar mevcut. Şirket, AR deneyimine en iyi şekilde ulaşmak için yalnızca belirli konumlarda destek sağlıyor. İşte detaylar...

snapchat-house-of-the-dragon-ejderhalarini-ar-filtresi-yapti.png

House of the Dragon ejderhaları Snapchat'e taşındı

Snapchat uygulaması için gelen yeni AR filtresi kısa sürede büyük ilgi topladı! Platform, HBO Max'in yakında gelecek olan House of the Dragon dizisi için keyifli bir filtre sundu. Game of Thrones evreninde yer alan ejderhalar, filtre haline getirildi. Ancak bu filtreleri kullanabilmek için yalnızca bazı şehir ve mekanlarda bulunmanız gerektiği açıklandı. Peki ya bu özellik hangi bölgelerde destekleniyor? İşte açıklanan resmi konumlar:

  • Los Angeles: Venice Beach Grand Canals
  • Rio De Janeiro: Princess Isabel Statue
  • Londra: Tower Bridge
  • Chennai: Sankagiri Fort
  • Mumbai: CST Station (IE Chhatrapati Shivaji Maharaj Terminus)
  • Prag: Charles Bridge

snapchat-house-of-the-dragon-ejderhalarini-ar-filtresi-yapti-1.png

Yukarıda yer alan özel konumlardan herhangi bir tanesine yaklaştığınızda, Snap haritanızda ejderha işaretleri belirecek. Aynı zamanda HBO Max, sezon boyunca Snapchat'e 20 yeni lens daha ekleyecek. Her bir lens, farklı tasarımcılar tarafından geliştirilip yayınlanacak.

House of the Dragon dizisi ne zaman yayınlanacak?

George R. R. Martin'in Ateş & Kan isimli romanından uyarlanan House of the Dragon dizisi için geri sayım başladı. Miguel Sapochnik ve Ryan Condal'ın tasarladığı fantastik drama; Paddy Considine, Emma D'Arcy, Olivia Cooke, Matt Smith, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno ve Fabien Frankel gibi oyuncuları bir araya getiriyor.

HBO Max platformunda yayınlanacak olan dizi ilk bölümü ile bugün (21 Ağustos 2022) ekranlara gelecek. Fakat ne yazık ki platformun ülkemizde resmi olarak faaliyet göstermemesi nedeniyle diziye legal yollardan ulaşılıp ulaşılamayacağı şimdilik bilinmiyor.

Son Haberler