WhatsApp’ın beta sürümünde işe yarar bir özellik daha keşfedildi! Kullanıcılar çok sevecek

WhatsApp’ın beta sürümünde işe yarar bir özellik daha keşfedildi! Kullanıcılar çok sevecek
WhatsApp'ın beta sürümünde yapılan yeni bir keşif, kullanıcıların çok yakında bu özelliğe de sahip olabileceğini kanıtlar türden oldu.

WhatsApp son dönemde çok sayıda yeni keşfet özellikleriyle dikkat çekiyor. Kısa bir süre önce WhatsApp'ın yakında Android telefonlarda yerel sohbet yedeklemelerine izin vereceğine yönelik bir düzenleme yapacağı ortaya çıkmıştı.

WhatsApp şimdi ise bambaşka bir özellikle kullanıcı karşısında olacak.

WABetaInfo'nun haberine göre, WhatsApp grup anketleri özelliği üzerinde çalışıyor.

Anketler, bir soru göndermenize ve yanıtlar için 12'ye kadar seçenek sunmanıza olanak tanıyan bir anket oluşturma ara yüzü ile hazırlanıyor. Bu özellik Android için en son WhatsApp beta sürümü 2. 22. 20. 11'de görüldü.

Diğer medya paylaşım seçeneklerini de içeren menü içerisinde WhatsApp anket oluşturma özelliğini bulabileceksiniz. Özellikle, anket oluşturma seçeneği medya paylaşım menüsünde yedinci seçenek. WABetaInfo ayrıca WhatsApp Desktop beta ve iOS için WhatsApp beta için gelecek güncellemede aynı kısayolun da olacağını söylüyor.

Kararlı sürüme özellik geldiğinde anket seçeneğinin yerleşiminin değişme ihtimali bulunuyor elbette. Ayrıca cevap seçeneklerinin sayısı da 12'den aza düşürülebilir.

Bir diğer ilginç seçenek ise anketi hem gruplar hem de sohbet ettiğiniz tek tek kişiler için hazırlayabilme imkanı.

HERKES NE ZAMAN KULLANABİLECEK?

Öte yandan bu özellikleri şimdilik beta kullanıcıları kullanabilecek. Kararlı sürüme ne zaman geçeceği merak edilirken teknoloji kaynaklarına göre olumlu yanıt gelmesi durumunda yıl sonunda da kullanılabileceği düşünülüyor. WhatsApp şimdilik bu özellikleri test etmek istiyor. Ardından herhangi bir aksaklık olması durumunda o aksaklıkları düzeltmek ve ardından da kullanıma sunmak istiyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki WhatsApp bu yenilikleri isterse kullanıma sunmadan da kaldırabilir. Bu anlaşılabilir bir durum. WhatsApp çok sayıda kez işe yaramayan bazı özelliklerini kullanıma sunmadan kaldırarak kullanıcılarını şaşırtmış bir program. Bu yeni özelliklerin kullanıma gireceği günü kullanıcılar şimdiden büyük bir merakla bekliyorlar.

Son Haberler