Instagram Yeni Testte Yakın Arkadaşları 'Seçilen Kişiler' Olarak Değiştirdi

Instagram Yeni Testte Yakın Arkadaşları 'Seçilen Kişiler' Olarak Değiştirdi
Instagram Hikayeler işlevi için yeni bir test duyurdu. Bugünden itibaren Yakın Arkadaşlar, Seçilmiş Kişiler olarak adlandırılacak ve kullanıcıların...

Instagram Hikayeler işlevi için yeni bir test duyurdu. Bugünden itibaren Yakın Arkadaşlar, Seçilmiş Kişiler olarak adlandırılacak ve kullanıcıların 24 saat boyunca Hikayelerinden bazılarını tam olarak kimlerin görebileceğini seçmelerine izin verecek.

Bu özellik Brezilya'da özel bir test olarak başlayacak ve tüm kullanıcılar için ne zaman kullanıma sunulacağı veya daha fazla ülke için testlerin ne zaman açılacağı belli değil.

Seçilmiş Hikayeler'in sadece Yakın Arkadaşlar'ın bir varyasyonu olduğunu ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi'nin keşfettiği "Özel Hikayeler" adlı özellikten farklı olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, içerik oluşturucuların içeriği için ücret alması için olacak, Twitter'ın Süper Takip işleviyle yaptığına benzer bir şey.

Instagram Stories, kendinizi ifade edebileceğiniz ve günlük anlarınızı paylaşabileceğiniz bir yer haline geldi. Ve bazen insanlar aynı içeriği herkesle paylaşmak istemezler. Hikayeleri paylaşmak için farklı insan gruplarını seçme yeteneği, topluluğumuzun bir süredir istediği bir şeydi.

Seçilen Kişiler testi, Yakın Arkadaşlar listenizdeki bazı kullanıcıların bir gönderiyi görmek için işaretini kaldırabilmeniz dışında, Yakın Arkadaşlar listesine benzer şekilde çalışacaktır. İşte nasıl çalışacağı:

Bir Hikaye oluştururken Paylaş düğmesini açmak için dokunun

Hikayenizi görebilen tüm profilleri görmek için "Seçilen Kişiler"i seçin

Profilleri seçerek veya işaretlerini kaldırarak Hikayenizi kimlerin görebileceğini değiştirin

Listeniz tekrar düzenlenene kadar değişmeden kalacak

Daha önce, 'Yakın Arkadaşlar' özelliğiyle, insanlar hikayeleri düzenleyemeden yalnızca aynı arkadaş listesiyle paylaşabiliyordu. Bu testle, farklı Hikayeleri olan kişileri listenize ekleyebilecek, kaldırabilecek veya listenizde tutabileceksiniz.

Bu fonksiyon hakkında ne düşünüyorsunuz? “Seçilmiş Kişiler”i denemek için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Son Haberler