iPhone internet paylaşımı (hotspot) nasıl yapılır?

iPhone internet paylaşımı (hotspot) nasıl yapılır?
Mac ve MacBook sistemlerinizde internete erişmek için geçici bir çözüme ihtiyaç duyarsanız, bunu yapmanın en etkili yollarından biri, bir internet etkin noktası olarak iPhone kullanmaktır. İşte bunu nasıl yapacağınıza dair bilgiler

Apple'ın iPhone serisi, piyasadaki en popüler akıllı telefon serilerinden biridir. Son modellere, iPhone'un işlem gücünü tamamlamak için yüksek hızlı veri bağlantısı sağlayan 5G eklendi.

Bununla birlikte, Apple tarafında göze çarpan bir eksiklik ise hiçbir Mac'te hücresel donanım (GSM hattı) olmamasıdır. Yıllar içinde çeşitli dizüstü bilgisayarlar SIM kart takma olanağı sunarken, Apple bu özelliğe sahip bir Mac'i hiçbir zaman sunmadı. Buna en yakın şey, hücresel özellikli bir iPad'dir, ancak yine de tam teşekküllü bir Mac'ten çok uzaktır.

Neyse ki, iPhone'unuzu Mac'iniz veya başka herhangi bir cihaz için bir erişim noktası olarak kullanmak kolaydır. Sadece Mac'iniz için değil diğer tüm Wi-Fi cihazlarınız içinde aynı şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. İşte bunu yapmanın yolu

iPhone'unuzu erişim noktası olarak kullanmak için Ayarlar uygulamasına gidin ve "Kişisel Erişim Noktası"nı seçin.

"Diğerlerinin Katılmasına İzin Ver"in yanındaki kaydırıcıyı Açık konuma getirin.

iOS, cihazların normalde iPhone'unuzun etkin noktasına erişmek için kullanması gereken varsayılan bir parola oluşturur. Bunu değiştirmek isterseniz, şifre alanına dokunun ve istediğiniz şifreyi girin.

iCloud hesabınızda Aile Paylaşımı'nı etkinleştirdiyseniz, aile üyelerinin bir parola olmadan ( Apple aracılığıyla ) telefonunuza bağlanmasına izin verebilirsiniz. Bunu yapmak için "Aile Paylaşımı" düğmesine dokunun, geçişin Açık olarak ayarlandığından emin olun ve hangi aile üyesinin otomatik olarak katılabileceğini seçin.

Erişim noktası ayarlarınız etkinleştirildiğinde, bilgisayarınızın Wi-Fi simgesine tıklayın, kullanılabilir ağlar listesinden iPhone'unuzu seçin ve seçtiğiniz parolayı girin.

Son Haberler