Lexus NX PHEV OFFROAD ve ROV Buggy görücüye çıktı

Lexus NX PHEV OFFROAD ve ROV Buggy görücüye çıktı
Lexus, Tokyo Auto Salon’da NX PHEV OFFROAD ve ROV buggy konseptini sergiledi. Bakanların hayran kaldığı yeni konsept NX 450h+ üzerine inşa edildi ve plug-in hibrit motoruna sahip.

Premium otomobil üreticisi Lexus, 2022 Tokyo Auto Salon’da gerçekleştirilen fuarda yeniliklerini gösterdi. Lexus Tokyo’da NX PHEV OFFROAD konseptinin örtüsünü ilk kez kaldırırken aynı zamanda ROV buggy konseptini de ilk defa ziyaretçilerle buluşturdu.

Lexus’un karbon nötr topluma ulaşma çalışmalarını gösteren iki konsepti, aynı zamanda farklılaşan müşteri tercihleri ve genişleyen yaşam tarzlarıyla beklentileri aşan yeni değerler sunuyor. Lexus, ortaya koyduğu araçlarla rafine yaşam tarzını ve sürüş keyfini, doğayla uyum içinde yaşatmayı hedefliyor.

Lexus NX PHEV OFFROAD 2022
NX PHEV OFFROAD

İlk kez gösterilen NX PHEV OFFROAD konsepti, Lexus’un ilk plug-in hibrit modeli NX 450h+ üzerine yapıldı. Rafine sürüş performansının yanı sıra düşük CO2 emisyonlarına sahip NX PHEV OFFROAD, maceracı tarzını daha fazla öne çıkarıyor. Konsept araç yükseltilmiş platformu, büyük arazi lastikleri ve bronz-mat siyah gövde rengiyle birlikte her türlü şartla baş edebilecek şekilde tasarlandı.

Lexus ROV buggy 2022
ROV buggy 2022

ROV konsepti ise kompakt gövdesi ve farklı sürüş deneyimiyle geleneksel araçlardan ayrılmayı başarıyor. Lexus’un ilk hidrojen motorlu aracı, içten yanmalı motorun keyif veren sesleriyle birlikte aynı zamanda çevreci olmasıyla öne çıkıyor.

Lexus ROV konsepti, markanın sürüş eğlencesinin her yere taşınabileceğini göstererek bunu ekstrem arazi yeteneğiyle birleştiriyor. Açık süspansiyonları, koruma kafesi ve çamurlu yollar için off-road lastiklerle tamamlanan ROV konsepti, 1.0 litre hidrojenli motordan güç alıyor.

Son Haberler