Messi, Maaşının Bir Kısmını Fan Token Olarak Alacak

Messi, Maaşının Bir Kısmını Fan Token Olarak Alacak
Kripto para birimi, günümüzde tüm vızıltı gibi görünüyor ve son zamanlarda, futbol (futbol) kulüpleri ve ulusları da onu benimsemeye başladı.Bununla...

Kripto para birimi, günümüzde tüm vızıltı gibi görünüyor ve son zamanlarda, futbol (futbol) kulüpleri ve ulusları da onu benimsemeye başladı.

Bununla ilgili yeni bir gelişmede, geçtiğimiz günlerde ünlü futbolcu Lionel Messi'yi kadrosuna katarak manşetlere çıkan Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain (PSG), bugün eski Barcelona forvetinin ödeme paketinin bir kısmının kulübün maaşını da içereceğini duyurdu.

Anlaşma, başlangıçta iki yıllık bir süre için olup, üçüncüsü için uzatılabilir. Bu süre zarfında Messi'ye yıllık 41 milyon dolar artı ikramiye ödenecek. Ancak PSG, bu paketin parçası olacak FTO payının miktarını belirtmedi.

Merak edenler için Taraftar Tokenları (FTO), Socios adlı bir şirket tarafından oluşturuldu ve taraftarlara bazı küçük işlerde ve kararlarda oy hakkı veya özel ürünlere erişim vb. Socios'un kendisi FTO'yu şöyle tanımlıyor:

Taraftar Tokenları, bir oy hakkına sahip olduğunuzu temsil eden ve size kulübe özel benzersiz ödüller ve deneyimler kazanma erişimi sağlayan dijital varlıklardır. Taraftar Tokenları takas edilebilir ve onlara sahip olmanız size takım kararlarına oy verme ve VIP deneyimleri, özel ürünler, biletler vb. ürünler için rekabet etme "lisansını" veren şeydir.

Taraftar Tokenları işlemle ilgili değil, küresel bir fandom, ödüller ve ekip etkisi topluluğuna erişmenizi sağlayan bir yardımcı program olarak sahiplik ile ilgilidir.

Socios Taraftar Tokenları, Ethereum'un ERC20 protokolüne dayanan chiliZ ($CHZ) yardımcı program tokenleri tarafından desteklenmektedir ve şu anda $PSG FTO'su, diğer tüm FTO'lar arasında en yüksek olan yaklaşık 40 ABD Doları'ndan işlem görmektedir. Beklendiği gibi, Messi anlaşmasından sonra $PSG fiyatı kesinlikle artmış görünüyor.

Son Haberler