Microsoft, Spotify'ı Yeni Windows 11 Özelliğine Entegre Etmeyi Planlıyor

Microsoft, Spotify'ı Yeni Windows 11 Özelliğine Entegre Etmeyi Planlıyor
Microsoft, Haziran 2021'deki özel bir etkinlikte Windows 11'i duyurdu. O zamandan beri Microsoft, Windows Insider programı aracılığıyla bize Windows 11'e geçecek...

Microsoft, Haziran 2021'deki özel bir etkinlikte Windows 11'i duyurdu. O zamandan beri Microsoft, Windows Insider programı aracılığıyla bize Windows 11'e geçecek özelliklere dair bir fikir verdi. Örneğin, Windows 11'in bir güncelleme alacağını biliyoruz. yeni görev çubuğu, güncellenmiş bir Bildirim Merkezi, sohbetlere satır içi yanıt verme yeteneği ve bir e-posta adresi veya telefon numarası aracılığıyla kişi ekleme yeteneği. Buna ek olarak şirket, Microsoft Teams entegrasyonunu doğrudan Windows 11'e de getireceğini söylemişti. Bugün şirket, bu yıl içinde piyasaya sürüldüğünde Windows 11'e geçecek olan başka bir özelliği daha ortaya çıkardı.

Microsoft bugün Spotify entegrasyonunu doğrudan Windows 11'e getireceğini açıkladı. Haber, Microsoft'un Windows ve Cihazlar Başkanı Panos Panay tarafından Twitter'da bir gönderi aracılığıyla açıklandı. "Ekipten bir başka ilk bakış... #Windows11'e #FocusSessions çok yakında. Bu, özellikle @Spotify entegrasyonu ile benim için bir oyun değiştirici oldu, ”Microsoft yöneticisi, bu özelliğin nasıl çalışacağına dair bir fikir veren 16 saniyelik bir video da içeren bir gönderide yazdı.

Panay, videoda, Windows 11'de piyasaya sürüldüğünde gelecek olan Focus Sessions adlı bir özelliğin tanıtımını yaptı. Focus Sessions, kullanıcıların dikkatlerinin dağılmasına izin vermeden görevlere odaklanmalarını ve eldeki çalışmaları yapmalarını sağlayacak gibi görünüyor. Spotify'ın tüm bunlara nasıl uyduğu gerçekten çok basit. Kullanıcıların tek yapması gereken Focus Sessions'ı etkinleştirmek için bir zamanlayıcı ayarlamak ve Spotify'daki bir çalma listesinden şarkı çalabilecekler.

Microsoft'un, Windows 11'in genel yapılarında Focus Sessions'ı henüz test etmeye başlamadığını belirtmekte fayda var. Ancak şirket, işletim sisteminin Saat uygulamasında bunun için destek oluşturuyor ve gelecekteki bir yapıda şirketin yaklaşan masaüstü tabanlı işletim sisteminde mevcut olması gerekiyor gibi görünüyor.

İlginçtir ki bu, Microsoft'un Spotify ile ilk çalışması değil. Geçmişte, iki şirket bir Windows 10 uygulaması ve Microsoft'un oyun konsolları için bir uygulama üzerinde birlikte çalıştı.

Görünüşe göre Microsoft söz konusu olduğunda iş, müzik ve hatta oyun el ele gitmeli. Sonuçta, Microsoft'un en zor satmaya çalıştığı şey, Windows 11'deki oyun açısıdır.

Son Haberler