Microsoft, Windows 11 AMD CPU Performans Sorunlarını Yeni Güncellemeyle Düzeltiyor

Microsoft, Windows 11 AMD CPU Performans Sorunlarını Yeni Güncellemeyle Düzeltiyor
Microsoft, AMD CPU performans sorunlarından bazılarını gideren yeni bir Windows 11 güncellemesi yayınlıyor. AMD ve Microsoft, lansman sırasında Ryzen işlemcilerde...

Microsoft, AMD CPU performans sorunlarından bazılarını gideren yeni bir Windows 11 güncellemesi yayınlıyor. AMD ve Microsoft, lansman sırasında Ryzen işlemcilerde Windows 11 ile ilgili iki sorun buldu; bunlardan biri, L3 önbellek gecikmesinin üç katına çıkmasına ve bazı oyunlarda performansı yüzde 15'e kadar yavaşlatmasına neden oldu. Microsoft şimdi bu sorunu, Windows Update'te isteğe bağlı bir güncelleştirme olarak bugün tüm Windows 11 kullanıcıları tarafından kullanılabilen Windows 11 Build 22000.282 ile düzeltiyor.

Son Windows 11 güncellemesi bu sorunları daha da kötüleştirmiş olsa da, yamayla birlikte L3 önbellek gecikmesi tarafında bunları kökten düzeltmesi gerekiyor. İkinci önemli sorun, iş parçacıklarını bir işlemcideki en hızlı çekirdeğe kaydıran AMD'nin tercih edilen çekirdek teknolojisini etkiler. AMD, bu ikinci hatanın CPU'ya bağlı görevlerde performansı etkileyebileceğini ve AMD'nin zaten 3.10.08.506 sürümü altında bu sorunu gidermek için yeni bir yonga seti sürücüsü yayınladığını söylüyor.

Bu yeni Windows 11 güncellemesi ayrıca, işletim sistemi yükseltmenizden sonra Başlat menüsünün açılmasını engelleyen bir sorunu çözmeye yönelik düzeltmeler ve belirli Bluetooth fare ve klavyeler için giriş gecikmelerine yönelik düzeltmeler de dahil olmak üzere çok sayıda düzeltme içerir. Bu yamanın parçası olan düzeltmelerin tam listesini Microsoft'un sitesinde bulabilirsiniz.

Son Haberler