Microsoft'un Android Office Uygulaması Yeni Özelliklere Kavuşuyor

Microsoft'un Android Office Uygulaması Yeni Özelliklere Kavuşuyor
Microsoft'un Windows, Android ve iOS gibi çeşitli işletim sistemlerindeki Office uygulamaları, müşterileri tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır,...

Microsoft'un Windows, Android ve iOS gibi çeşitli işletim sistemlerindeki Office uygulamaları, müşterileri tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır, bu nedenle şirket, yeni özellikler sunmak ve mevcut olanları geliştirmek için düzenli olarak güncellemeler yayınlamaktadır. Yakın zamanda Android için Office uygulamasına karanlık modu getirdi ve şimdi bu ay Dosya Kartlarını getirdiğini duyurdu.

Özetle, Dosya Kartları, dosyalarınız hakkında size modernleştirilmiş bir şekilde satır içi bilgi sunan bir UI modelidir. Dosya ve dosyayı sizinle kimin paylaştığı hakkında bağlamsal verileri göreceksiniz. Ek olarak, her dosya için Kart ayrıca size onu çevrimdışı tutma veya başkalarıyla paylaşma gibi hızlı işlemler sunar.

Şu anda Dosya Kartları yalnızca OneDrive Kişisel ve İş hesaplarınızda depolanan Word, Excel, PowerPoint ve PDF dosyaları için desteklenmektedir. Bu, bir dosya yalnızca yerel olarak depolanıyorsa, onunla ilgili bağlamsal bilgileri satır içi olarak önizleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Ancak Microsoft, cihazdaki Word ve PDF dosyaları için desteği daha sonraki bir tarihte kullanıma sunmayı planladığını belirtti.

Microsoft, yeni özelliği kullanmak için Android için Office 16.0.14228.20138 sürümünün güncelleştirilmesini önerdi. Android cihazımızda, bu sürüm güncellemesini 16 Temmuz'da aldık, ancak Dosya Kartları Kullanıcı Arayüzü hâlâ görünmüyor, bu da sürekli olarak kullanıma sunulduğu anlamına geliyor. Şirketin ifadeleri, özelliğin ay boyunca etkinleştirileceğini gösteriyor, bu nedenle sık sık Android için bir Office kullanıcısıysanız gözlerinizi dört açın.

Son Haberler