Apple bu konuda çok iddialı: iPhone 15 en iyi oyun konsoluymuş!

Apple bu konuda çok iddialı: iPhone 15 en iyi oyun konsoluymuş!
Apple, iPhone 15 modellerini tanıttı. Apple'ın iddia ettiğine göre iPhone 15, en iyi oyun konsolu olacak. Apple'ın GPU yazılımı Kıdemli Direktörü Jeremy Sandmel, yeni çıkacak olan bu telefonun en iyi oyun konsolu olacağında kararlı.

Apple, iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerini tanıttı. Dünya çapında büyük ses getiren bu modeller, şimdi de oyun tutkunlarının ilgisini çekecek bir haberle gündeme geldi.

İlk ışın izleme destekli mobil grafik çip, Apple için mobil oyun dünyasında büyük ses getirecek. Çipin tanıtımının ardından Resident Evil Village, Resident Evil 4, Assassin’s Creed Mirage ve Death Stranding gibi yapımların iPhone 15 Pro cihazlarına geleceği ifade edilmişti.

Apple en iyi oyun konsolu olacakmış

iPhone 15 Pro’nun oyun yetenekleri için IGN ile röportaj yapan Apple yöneticileri Jeremy Sandmel ve Tim Millet, bu görüşme sırasında önemli bilgiler paylaştı. Buna göre standart iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri, USB-C üzerinden 4K 60fps video çıkışını destekleyecek ve bu cihazlar, Apple’ın MetalFX ölçeklendirme teknolojisi ile yüksek çözünürlüklerde oyun oynanmasını mümkün kılacak. Bunun dışında yöneticiler, oyuncuların yüksek güç tüketimi konusunda endişe etmemeleri gerektiğini belirtti. Buna göre Apple’ın başarılı donanım optimizasyonları, geliştiricilere sundukları MetalFX gibi araçların ve geliştiricilerin tek bir sistemi hedeflemesinin başarılı optimizasyonlara izin verecek.

Aynı görüşme sırasında IGN yazarı Taylor Jones, iPhone 15 Pro’nun yeni nesil konsollardan hangisine daha yakın olduğunu sordu. Bunun üzerine Platform Mimarisi Başkan Yardımcısı Tim Millet, iPhone 15 Pro’nun direkt olarak konsollarla rekabet etmediğini ancak yeni nesil konsolların geliştiricilere sunduğunu araçları kendilerinin de sunduğunu belirtti. Ayrıca Millet, Apple’ın geliştiricilere ve oyunlara odaklandığını ekledi.

Aynı soruya Apple'ın GPU yazılımı Kıdemli Direktörü Jeremy Sandmel ise biraz daha farklı bir şekilde cevap verdi. Sandmel, iPhone 15 Pro ile kullanıcıların tek bir cihazda fotoğraf çekebileceğini, anı yaratabileceğini ve konsol kalitesinde oyun oynayabileceğini söyledi. Daha sonra Sandmel, en iyi oyun konsolunun yanınızda olan olduğunu söyleyerek iPhone 15 Pro’nun en iyi oyun konsolu olacağını belirtti. Apple’ın A17 Pro çip seti Xbox Series veya PS5 ile yarışamayacak olsa da Apple, konsol kalitesindeki oyunları iPhone’a getirmekte kararlı gibi görünüyor.

Son Haberler